مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان از افتتاح ۱۱۲ پروژه روستایی در دهه فجر امسال خبر داد.
کد خبر: ۱۰۹۰۵۳۳
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹ 01 February 2023

حسین جنتی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در دهه مبارک فجر امسال ۱۱۲ پروژه روستایی در استان خوزستان افتتاح می شود.

وی افزود: این پروژه ها شامل بهسازی و آسفالت معابر روستایی است که از محل اعتبارات ملی، استانی و مسئولیت های اجتماعی شرکت ملی نفت ایران اجرایی شده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: در سال ۱۴۰۲ طرح های هادی ۴۰۰ روستای دیگر نیز مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰، در بیش از ۱۱۰۰ روستای استان طرح هادی اجرا یا بازنگری طرح هادی در آن ها انجام شده است، عنوان کرد: این رویه اجرای طرح های هادی ادامه خواهد داشت.

جنتی عنوان کرد: در شهرستان اندیکا که سال گذشته زلزله ۵ و هفت دهم ریشتری را تجربه کرد، ۱۸ روستا از طرح هادی و ۴۳ روستا از مزایای بازنگری طرح هادی برخوردار شدند.

 مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان خاطرنشان کرد: در همین مدت بهسازی و آسفالت جاده روستای سرشط نیز که در سفر آبان ماه رئیس جمهوری مورد تاکید قرار گرفته بود مورد بهره برداری قرار گرفت.

جنتی در خصوص توجه به گردشگری روستاها عنوان کرد: در سال گذشته و امسال بهسازی معابر ۷ روستای هدف گردشگری انجام شده که باعث رونق اقتصاد روستایی شده است.

وی افزود: اجرای طرح های هادی روستایی زمینه توسعه و آبادانی روستاها، مهاجرت معکوس شهرنشینان به روستاها، جلوگیری از حاشیه نشینی شهرها، توجه به بهداشت روستایی و رونق اقتصاد روستا را به دنبال خواهد داشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار