استاندار خوزستان گفت: تلاش می شود تا مشکلات فاضلاب و سیستم دفع آب‌های سطحی استان در یک برنامه بلند مدت ظرف ۲ سال آینده برای همیشه حل شود
کد خبر: ۹۹۳۰۱۳
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۷ 12 September 2021

استاندار خوزستان گفت: تلاش می شود تا مشکلات فاضلاب و سیستم دفع آب‌های سطحی استان در یک برنامه بلند مدت ظرف ۲ سال آینده برای همیشه حل شود

صادق خلیلیان در حاشیه نشست بررسی پروژه های فاضلاب و دفع آب های سطحی خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهار آب های سطحی و دفع فاضلاب یکی از مشکلات جدی خوزستان است بخصوص در برخی شهرها مانند اهواز، بندرامام، ماهشهر که حادتر است و سال های گذشته باعث نارضایتی مردم و مشکلاتی برای شهروندان شد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه در این نشست چگونی احصا شدن مشکلات بررسی شد، تصریح کرد:نتیجه اقداماتی که باید طی این ۲ سال اخیر در این راستا انجام می شد و هزینه شدن اعتبارات اختصاص یافته نیز بررسی شدند.

وی ادامه داد: به همین دلیل حل مشکلات فاضلاب و دفع آب های سطحی را به ۲ بخش بلندمدت و کوتاه مدت تقسیم کردیم که در کوتاه مدت بایستی برای فصل پاییز پیش رو سریعا آمادگی در استان ایجاد شود تا مردم با مشکلات گذشته مواجه نشوند و در بلند مدت نیز باید نشستها و طرح ها ادامه پیدا کند تا بتوانیم ظرف مدت ۲ سال آینده این مشکل را برای همیشه از چهره خوزستان بزداییم.

وی از تشکیل کارگروه بازدید میدانی از میزان و پیشرفت پروژه فاضلاب اهواز خبر داد و عنوان کرد: این کارگروه باید ظرف ۴۸ ساعت پس از بازدید گزارش را به ما بدهند تا تصمیم نهایی گرفته شود.

همه ساله استان خوزستان به خصوص شهرستان اهواز همزمان با فصل پاییز و آغاز بارندگی ها با آبگرفتگی گسترده معابر روبرو می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار