سرپرست فرمانداری اهواز گفت: مشکلات شهر اهواز روی هم جمع شده‌ است و هر کدام از ما با توجه به شرایط و مسئولیتی که بر عهده داریم باید برای توسعه شهر کمک کنیم.
کد خبر: ۱۱۲۷۰۷۸
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۵ 19 September 2023

سید احمد موالی‌زاده شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری اهواز اظهار کرد: باید جلسه شورای اداری این شهرستان را به محفل گفت‌وگوی جمعی برای حل مسائل و طرح موضوعات تبدیل کنیم زیرا رشد، توسعه و شکوفایی شهرستان اهواز در این جلسات هم‌اندیشی، هم افزایی و تشریک مساعی است.

وی با بیان اینکه جلسات یاد شده نباید بی‌هدف باشند، تصریح کرد: مدیران و بزرگان شهرستان اهواز می‌توانند مسائل و مشکلات شهر را حل کنند به شرطی که جلسات هدفمند باشد؛ درست است که برگزار کننده شورای اداری فرمانداری اهواز است اما همه باید کمک کنند و نظر دهند، همچنین در مورد موضوعات مهم شهر صحبت و پیگیری شود تا جلسات شورای اداری غنی و رو به رشد باشد.

سرپرست فرمانداری اهواز گفت: مشکلات شهر اهواز روی هم جمع شده‌اند، کاری به گذشته نداریم و باید اکنون را نگاه کنیم که ما مسئولان حاضر برای شهر چه کاری انجام داده‌ایم؟ نمی‌توانیم فرافکنی کنیم که سال‌ها در شهر کار صورت نگرفته بلکه حرف ما این است که هر کدام از ما با توجه به شرایط و مسئولیتی که بر عهده داریم باید برای توسعه شهر کمک کنیم.

موالی‌زاده با اشاره به فصل بازگشایی مدارس عنوان کرد: آمادگی همه دستگاه‌ها برای بازگشایی مدارس شهرستان اهواز ضروری است زیرا این مسئله تنها مختص آموزش و پرورش و شهرداری نیست و لازم است همه در راستای مسئولیت‌های اجتماعی، ایجاد فضای نشاط‌آور برای دانش آموزان و مسائل اینچنین همکاری همگانی داشته باشیم.

وی ادامه داد: از مدیران مدارس شهرستان اهواز خواسته‌ایم کولرها را روشن کرده و بررسی کنند، آبخوری‌ها چک شود، مشکلات اطراف مدارس با همکاری شهرداری‌ها بررسی و حل شود؛ همچنین بهداشت شهر را موظف کرده‌ایم تا با معلمان بهداشت مدارس جلسه برگزار و آنها را توجیه کنند.

سرپرست فرمانداری اهواز اظهار کرد: بنده قبول دارم مشکلات بسیار و محدودیت‌هایی در اهواز وجود دارد چه نارضایتی‌هایی را برای مردم به وجود آورده است اما در تلاش هستیم تا این نارضایتی‌ها را به حداقل برسانیم؛ درباره مسئله ترافیک لازم است در شورای حمل و نقل و ترافیک اهواز این مسئله به صورت مسیر به مسیر و خیابان به خیابان بررسی شود تا شرایط طوری پیش نرود که دانش آموزان هنگام بازگشایی مدارس به خاطر ترافیک اذیت شده و نارضایتی‌ها بیشتر شود.

موالی‌زاده با تاکید بر پیگیری و حل مسئله سرویس مدارس گفت: در این مورد با مشکل روبه‌رو هستیم و این دغدغه دانش آموزان و خانواده آنان است که گاهی تا سه هفته پس از بازگشایی مدارس و حتی ۲ ماه پس از آن هنوز مشکل آنها حل نشده و سرویس تأمین نشده است؛ لذا این موضوع در جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک اهواز پیگیری شود تا هفته آینده دغدغه‌ای برای سرویس مدارس اهواز نداشته باشیم.

لزوم تکمیل پروژه‌های مدارس اهواز

وی افزود: سال گذشته که ساعت اداری را تغییر دادیم به حل مشکل ترافیک کمک کرد؛ امسال هم پس از هم‌افزایی با معاونت توسعه در استانداری خوزستان نیز ساعت شروع مدارس و ادارات را اعلام خواهیم کرد به طوری که شاغلانی که دارای بچه مدرسه‌ای هستند دچار مشکل نشوند.

سرپرست فرمانداری اهواز با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های مدارس این شهرستان بسیار مهم است، تصریح کرد: اگر مدارس اول مهر ماه افتتاح نشوند، شور و شوق آن از بین می‌رود؛ لذا از سازمان نوسازی مدارس خوزستان و شرکت‌هایی که در راستای نوسازی و ساخت مدارس بانی خیر شده‌اند، تقاضا داریم این هفته با انجام کار جهادی مدارس نیمه تمام را تکمیل کنند.

موالی زاده در ادامه «دفاع مقدس» را یک مسئله بسیار مهم و اساسی اعلام و عنوان کرد: سال‌ها است که بچه‌های کم سن و سال کشور ما را به سمت فضای مجازی کشانده و هجمه‌های فرهنگی بسیاری در این فضا به وجود آمده است در حالی که در گذشته نسبت به مسئله فرهنگی کم لطفی‌هایی صورت گرفته اما با وجود اینکه هجمه‌های فرهنگی زیاد است؛ بر این اساس بهترین جایگزین برای خلأ فرهنگی، موضوع دفاع مقدس است که باید جوانان، نوجوانان و نونهالان را با فضای دفاع مقدسی آشنا کنیم و انتظار داریم ادارات به مسئله دفاع مقدس جدی نگاه کنند.

وی افزود: همه دستگاه‌های شهرستان اهواز با محوریت بنیاد شهید و همکاری معاونت سیاسی فرمانداری اهواز در قالب «طرح سپاس» لوح‌هایی را آماده کرده و در راستای بزرگداشت خانواده شهدا و ایثارگران به دیدار آنها بروند.

سرپرست فرمانداری اهواز با اشاره به سد معبر وانتی‌های تره بار فروش در این شهرستان گفت: بسیاری از شهرها در کشور ما مراکز میوه و تره بار محله‌ای دارند که قیمت میوه را به شدت کاهش می‌دهد که این مسئله به مردم در زمینه مدیریت منابع مالی کمک می‌کند و این جانمایی برای وانتی‌ها در اهواز این یک خلأ است؛ بر این اساس لازم است تا ما این خلأ را پر کرده و مراکز میوه و تره بار را ایجاد کنیم که بنده به طور جدی پیگیر این مسئله هستم.

منبع/ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار