معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به ظرفیت بالای این استان در جذب گردشگر گفت: ۹ میلیون مسافر از اماکن گردشگری استان در ایام نوروز بازدید کرده‌اند.
کد خبر: ۱۰۹۸۳۵۱
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۳ 28 March 2023

به نقل از معاونت عمرانی استانداری خوزستان ، محمد خانچی در ستاد نوروزی استان با اشاره به افزایش چشمگیر میهمانان نوروزی افزود: دستگاه‌های اجرایی با فراهم کردن زیرساخت حضور سرمایه گذران در این حوزه می‌توانند در رشد گردشگری و اقتصادی نقش بسزایی داشته باشند.

وی با اشاره به حضور مستمر و شبانه روزی بازرسان و ناظران در حوزه خدمات سفر و شهرداری‌های استان و بازدید از خدمات ارائه شده ادامه داد: ناظران و بازرسان بطور مستمر از فعالیت‌های انجام شده در حوزه خدمات سفر شهرستان‌های استان بازدید و مسئولان در اسرع وقت در راستای رفع مشکلات و ارتقای سطح خدمات دهی اقدام می‌کنند.

خانچی استقبال میهمانان نوروزی از محل اسکان‌های تعبیه شده در استان را یادآور شد و گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه‌های متولی، تاکنون بیش از یک میلیون نفر از این محل‌ها برای استراحت استفاده کرده‌اند.

وی با اشاره به تلاش‌های دستگاه‌های حوزه راه و ترافیک به کاهش تصادفات جرحی و فوتی برون شهری اشاره کرد و افزود: تاکنون تصادفات منجر به جرح در جاده‌های برون شهری ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده در صورتیکه تردد بین شهری در این بازده زمانی نزدیک به ۳۰ درصد افزایش یافته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان بازدید بیش از ۶۰ هزار نفر از ایستگاه‌های مجاز و ایمن دریایی استان را یادآور شد و بیان کرد: ۶۰ هزار مسافر در طرح نوروزی با استفاده از شناورهای مجاز بازدید کرده‌اند.

وی افزود: در قالب اردوهای راهیان نور نیز ۲۵۰ هزار نفر از یادمان‌های راهیان نور دریایی بازدید کردند و با هماهنگی‌های به عمل آمده با سازمان آب و برق بیش از ۱۰۰ هزار نفر در قالب راهیان پیشرفت از سدهای استان دیدن کردند و با پیشرفت‌های نظام جمهوری اسلامی آشنا شدند.

خانچی با تاکید بر تلاش شبانه روزی برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی در استان گفت: با کار شبانه روزی و نظارت مستمر باید نوروزی بیاد ماندنی برای مردم استان و میهمانان نوروزی رقم زد.

برچسب ها: گردشگری ، مسافرت ، نوروز
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار