معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با تلاش گروه های آواربرداری، عملیات آواربرداری در ساختمان متروپل پایان یافت.
کد خبر: ۱۰۹۰۹۳۲
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲ 04 February 2023

به گزارش ایرنا پژمان فرجی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از فرو ریختن باقیمانده سازه متروپل به سرعت عملیات آواربرداری از این ساختمان آغاز شد تا خیابان اصلی امیرکبیر بازگشایی شود.

وی افزود: متاسفانه بدلیل فروریختن ساختمان متروپل تردد در خیابان اصلی امیر کبیر و خیابان سعدی به مدت هشت ماه ممکن نبود که باعث گله مندی کاسبان اطراف متروپل شد.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: اکنون با پایان یافتن عملیات آوار برداری، خیابان های امیرکبیر و سعدی در اختیار دستگاه‌های اجرایی مانند شهرداری و آبفا قرار گرفت.

فرجی بیان کرد: انتظار می رود دستگاه‌های اجرایی با سرعت بخشیدن به آماده سازی خیابان های اطراف متروپل امکان تردد در آنها را فراهم کنند.

وی افزود: همه تلاش سازمان منطقه آزاد اروند سرعت بخشی به ایجاد زیرساخت‌های از بین رفته در خیابان‌های اطراف متروپل است تا هر چه سریع‌تر خیابان امیرکبیر بازگشایی شود و کسبه و بازاریان بتوانند فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرند.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: شهروندان آبادانی تا پایان یافتن عملیات ایجاد زیرساخت‌ها در خیابان امیرکبیر محدودیت تردد در این خیابان را رعایت کنند تا سرعت بیشتری به کار داده شود.

ساختمان ۱۱ طبقه متروپل آبادان دوم خرداد ماه سالجاری فرو ریخت که ۴۳ نفر در این حادثه جان خود را از دست دادند و ۳۸ نفر نیز زخمی شدند.

در شهریور ماه سال‌جاری نیز در اثر فرو ریختن بخشی از این سازه یک نفر دیگر فوت کرد.

بخش عظیمی از سازه به جامانده از برج ساختمان متروپل آبادان چهارشنبه چهارم آبان فروریخت که یک کشته و ۲ مجروح برجا گذاشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار