مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از افتتاح ۷۵ پروژه آموزشی در سطح استان همزمان با دهه فجر خبر داد.
کد خبر: ۱۰۹۰۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۳ 02 February 2023

مسعود حمیدی‌نژاد در آیین افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه خیرساز سوادبه طاهباز کوی کیانشهر اهواز که امروز (۱۳ بهمن‌ماه) همزمان با ایام الله دهه فجر برگزار شد، اظهار کرد: نقش‌آفرینی فعال خیرین مدرسه‌ساز در ساخت مدارس در سطح استان خوزستان ستودنی است به گونه‌ای که امروز استان خوزستان بین دو استان برتر کشور در شاخص جذب مشارکت خیرین مدرسه‌ساز است‌.

 به گزارش ایسنا، وی در ادامه با تاکید بر نقش و جایگاه انقلاب در تحقق آموزش و پرورش تمام ساحتی خاطرنشان کرد: امروز به برکت انقلاب شکوه‌مند اسلامی شاهد فعالیت نظام تعلیم و تربیت تحولی هستیم که تمام تلاش خود را در راستای تربیت دانش‌آموزانی وفادار به ارزش‌های انقلاب و در تراز مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی به کار می‌بندد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: امروز همزمان با ایام‌الله دهه فجر شاهد افتتاح ۷۵ پروژه آموزشی در قالب ۳۱۰ کلاس درس در استان خوزستان هستیم‌ که در نهایت با بهره‌برداری از این فضاها بالغ بر ۳۲ هزار مترمربع به فضای آموزشی استان افزوده خواهد شد.

افزایش سرانه فضای آموزشی در خوزستان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان نیز از افزایش سرانه  فضای آموزشی استان خبر داد.

محمد سعیدی‌پور در این آیین گفت: در قالب این تعداد پروژه، امروز ۳۱۰ کلاس درس در مساحت ۳۲ هزار مترمربع افتتاح شد.

مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان بیان کرد: نهضت مدرسه‌سازی به کمک خیرین مدرسه‌ساز، گروه‌های جهادی و حمایت دولت در حال انجام است. سرانه فضای آموزشی در استان خوزستان ۵.۰۱ مترمربع است که با میانگین سرانه آموزشی در کشور که ۵.۳۳ مترمربع است، فاصله‌ای نداریم.

به گزارش ایسنا، امروز به صورت ویدئو کنفرانس همزمان در سراسر کشور یک هزار و  ۱۰۰ پروژه آموزشی به بهره‌برداری رسید که سهم خوزستان ۷۵ پروژه بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار