معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: سه سینمای ساحل ،اکسین و فردوسی در اهواز میزبان فیلم های چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر می باشند.
کد خبر: ۱۰۹۰۲۹۹
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵ 31 January 2023

به گزارش ایرنا سید امین سپهریان سه شنبه در نشست هماهنگی میزبانی تعدادی از فیلم های این دوره از جشنواره افزود: تجلیل از سینماگران پیشکسوت خوزستان، برپایی کارگاه های آموزشی و مسابقه نقدنویسی در حاشیه روزهای برگزاری جشنواره و مروری بر آثار سینماگران استان از جمله برنامه هایی است که در اهواز برگزار می شود.

وی با بیان اینکه پخش فیلم های این جشنواره از ۱۷ بهمن در خوزستان آغاز می شود بیان کرد: جشنواره فیلم فجر از مطالبات مخاطبان سینما در استان خوزستان می باشد و امیدواریم که جشنواره فیلم فجر امسال به لحاظ کمیت و کیفیت نسبت به سالهای گذشته بهتر برگزار شود.

گفتنی است سال گذشته نیز ۱۶ فیلم از چهلمین جشنواره فیلم فجر از ۱۵ تا ۲۲ بهمن در سه سینمای ساحل ، هلال و اکسین اهواز اکران شد.

جشنواره بین المللی فیلم فجر یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی ایران است که به صورت سالانه و هر سال در نیمه بهمن ماه برگزار می‌شود.

سیمرغ بلورین نام جایزه ویژه این جشنواره است که در بخش‌های رقابتی جشنواره شرکت کنندگان برای تصاحب آن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر همزمان با تهران در ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار