وی از چهره‌های علمی و اجرایی صاحب‌نام در صنعت آب و کشاورزی است که بیش از 120 مقاله علمی، تحقیقاتی و تجربیات اجرایی متعدد در این زمینه دارد.
کد خبر: ۱۰۹۰۱۵۷
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۴ 30 January 2023

در همایش تجلیل از پژوهشگران و فن‌آوران برتر خوزستان، نشانِ پژوهشگر برگزیده استان، به دکتر عبدعلی ناصری مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز اهدا شد.

 به گزارش روابط‌عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، در این مراسم که روز شنبه (هشتم بهمن‌ماه) در سالن اجتماعات قیصرامین‌پور دانشکده ادبیات دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، مسئولین خوزستان با اهدای لوح تقدیر، از فعالیت‌های علمی و پژوهشی دکتر ناصری تقدیر کردند.

در این همایش که معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری خوزستان، مدیر آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان، رییس دانشگاه شهید چمران اهواز، رئیس پارک علم و فناوری خوزستان و جمعی از مدیران و پژوهشگران حضور داشتند، بر ورود صنایع بزرگ استان به تاسیس پردیس علم و فن‌آوری تاکید شد.

دکتر ناصری پس از دریافت نشان پژوهشگر برتر استان، در حاشیه مراسم در گفت‌وگو با رسانه‌ها، پژوهش و فناوری را پیشران تولیدِ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین دانست و بر ضرورت اجرای پژوهش‌های کاربردی برای توسعه صنایع و رونق استان تاکید کرد.

 پژوهشگر برتر خوزستان در ادامه افزود: پایه صنعت نیشکر بر مبنای پژوهش‌های کاربردی بنیان گذاشته شده و در مسیر حرکت به سوی خودکفایی کشور، این شرکت از توان نخبگان دانشگاهی و پژوهش‌گران بهره می‌برد.

پیش از این، دکتر عبدعلی ناصری در چندین سال متوالی، پژوهش‌گر برتر کشور و استان شده بود. وی از چهره‌های علمی و اجرایی صاحب‌نام در صنعت آب و کشاورزی است که بیش از 120 مقاله علمی، تحقیقاتی و تجربیات اجرایی متعدد در این زمینه دارد.

ناصری دارای دکترای آبیاری و زهکشی از دانشگاه «ساوتهمپتون» انگلیس است و سوابق علمی همچون راهنمایی و مشاوره بیش از 30 پایان‌نامه دکتری، 70 پایان‌نامه کارشناسی ارشد، چاپ بیش از 110 مقاله در کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی و همچنین تالیف و ترجمه کتاب در حوزه تخصصی را در کارنامه خود دارد.

اتخاذ شیوه‌های پژوهشی و علمی برای گذر از بحران‌ خشکسالی با کمترین خسارت در بی‌سابقه‌ترین خشکسالی نیم قرن، یکی از اقدامات مهم این چهره برتر پژوهشی در شرکت توسعه نیشکر است.

 

 
 
 
DSC_2590
 
 
 
DSC_2622
 
 
 
 
DSC_2643
 
 
 
DSC_2650
 
 
 
DSC_2651
 
 
 
DSC_2658
 
 
 
 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار