مدیرعامل شرکت مدیریت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه کارون۳ از اتصال موفقیت آمیز واحد شماره ۴ این نیروگاه پس از تعمیرات سالیانه به شبکه سراسری خبر داد.
کد خبر: ۱۰۸۱۰۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۳ 07 December 2022

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، سید حمید صالحی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: به منظور اطمینان از کارکرد مناسب سیستم و تجهیزات نیروگاه برای تولید برق پایدار برنامه های مختلفی در راستای کاهش هزینه و افزایش قابلیت اطمینان نیروگاه اجرا شد و کارهای مهمی بر روی تجهیزات ژنراتور، توربین، گاورنر، شیر پروانه ای و سایر تجهیزات توسط بخشهای مختلف کاری انجام گردید .

 صالحی در خصوص اقدامات صورت گرفته شده برای بخش مکانیک گفت: کارهای مهمی از قبیل انجام کلیه تستهای غیرمخرب بر روی رانر و دیسک شیرپروانه ای، دمونتاژ وسرویس رادیاتورهای ژنراتور، رفع نشتی روغن از ویکت گیت ها، المنت پمپ های روغن سامپ شیرپروانه ای و … انجام گردید.

مدیرعامل سد و نیروگاه  کارون ۳ بیان کرد: در بخش ابزاردقیق نیز بر روی پنل های کنترل محلی دریچه ها، پنل های سیستمهای حفاظت، سیستم کنترلی تجهیزات اصلی و جانبی، کالیبراسیون تجهیزات اقدامات اساسی صورت گرفت. همچنین در بخش الکتریک علاوه بر تستهای الکتریکال ژنراتور، ترمیم نقاط معیوب سیم پیچ ژنراتور و شست و شوی مقره خط۲ تیک آف یارد نیز به انجام رسید.

گفتنی است، هدف از این تعمیرات، علاوه بر برطرف کردن نواقص واحدها، به منظور اقدامات پیشگیرانه و بالا بردن ضریب اطمینان تولید در پیک شبکه مصرف در تابستان سال آینده است.

برچسب ها: نیروگاه
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار