معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از افزایش تخت‌های بیمارستانی این دانشگاه خبر داد.
کد خبر: ۱۰۷۸۴۸۷
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸ 22 November 2022

دکتر حبیب حی‌بر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به کمبود تخت بیمارستانی در خوزستان اظهار کرد: ضریب اشغال تخت در بیمارستان‌های بزرگ اهواز مانند امام(ره) و گلستان بالا است. در این شرایط و به منظور آماده بودن تخت‌های ویژه، سعی می‌شود بیمار الکتیو بستری نشود تا بیشتر تخت‌ها برای موارد اورژانسی استفاده شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه تعداد تخت‌های بیمارستانی هر استان بر اساس جمعیت تحت پوشش در نظر گرفته می‌شود، در شش ماه گذشته کمبودهای خوزستان در این خصوص به وزارت بهداشت منتقل و با پیگیری‌های انجام شده مصوب شد که تعداد تخت‌های بیمارستانی افزایش یابد. این موضوع در یکی دو روز آینده به صورت نهایی تصویب می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: همچنین مقرر شده است بیمارستان‌های جایگزین گلستان و رازی اهواز احداث شوند و امیدواریم اوایل سال آینده پروژه احداث این بیمارستان‌ها آغاز شود.

وی افزود: هر چند ضریب اشغال تخت در برخی بیمارستان‌های اهواز زیاد است اما مشکل عمده، کمبود نیروی تخصصی پرستار و پزشک است نه فضای فیزیکی.

حی‌بر با بیان اینکه هر پرستاری که در خوزستان حضور دارد استخدام می‌شود، گفت: اکنون بخش‌هایی در بیمارستان‌ها داریم که به دلیل کمبود نیروی پرستار و پزشک، راه‌اندازی نشده‌اند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه خوزستان منطقه هدف زندگی برای بسیاری از افراد نیست باید تمهیداتی برای حضور نخبگان در این استان، اندیشیده و امکانات خاصی برای آن‌ها در نظر گرفته شود. تلاش بر این است که در شهرهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز با امکاناتی که در اختیار نیروی انسانی قرار داده می‌شود، ماندگاری نیروها در استان خوزستان افزایش یابد.

برچسب ها: درمان ، بیمارستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار