اداره کل هواشناسی خوزستان روز سه‌شنبه در اطلاعیه‌ای نسبت به وقوع پدیده گرد و غبار در استان هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
کد خبر: ۱۰۵۱۷۲۱
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶ 20 June 2022

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان، وقوع این گرد و غبار از بعدازظهر فردا سه‌شنبه آغاز شده و باعث کاهش دید افقی و کیفیت هوا خواهد شد.

بر این اساس وزش باد متوسط تا شدید و برخاستن گردوغبار محلی و موقتی در مناطق غربی، جنوب غربی، جنوبی و مرکزی خوزستان، و نیز تاثیر توده گرد و غبار عراقی و سوری از اواسط روز چهارشنبه یکم تیر تا اواسط روز پنجشنبه  بر مناطق غربی، جنوب غربی، مرکزی و سپس سایر مناطق استان، سبب کاهش دید افقی و افت کیفیت هوا خواهد شد.

پیش از این اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای، نسبت به وقوع دمای بالای ۴۹ درجه سانتیگراد در برخی نقاط خوزستان، برای روز سه‌شنبه ۳۱ خرداد جاری هشدار نارنجی صادر کرده بود. ادارات ۱۶ شهرستان خوزستان امروز دوشنبه به دلیل پیش بینی دمای بالای ۴۹ درجه سانتیگراد، از سوی استانداری تعطیل اعلام شد.

به گفته علیرضا آذریان مسوول آزمایشگاه هوای اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در فروردین امسال هوای اهواز ۱۳ روز خاکی بوده که یک روز در شرایط خطرناک، یک روز در شرایط بسیار ناسالم و چهار روز در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار داشته است؛ در اردیبهشت نیز اهواز ۱۹ روز گرد و خاکی را تجربه کرده که ۹ روز در شرایط خطرناک و ۲ روز در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار