استاندار خوزستان گفت: روزانه بالغ بر ۳۰۰ تن مرغ کشتار روز و منجمد برای تعادل بازار استان توزیع می شود تا خلاء و کمبود این کالا در خوزستان برطرف شود و قیمت مرغ به تعادل برسد.
کد خبر: ۹۵۷۱۷۷
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۶ 18 April 2021

استاندار خوزستان گفت: روزانه بالغ بر ۳۰۰ تن مرغ کشتار روز و منجمد برای تعادل بازار استان توزیع می شود تا خلاء و کمبود این کالا در خوزستان برطرف شود و قیمت مرغ به تعادل برسد.

قاسم سلیمانی دشتکی در ستاد تنظیم بازار خوزستان در سرسرای استانداری افزود:۲۰۰ تن مرغ روزانه در خوزستان کشتار می شود که روانه بازار می شود و ۷۵ تن مرغ نیز از استان های معین مثل لرستان، ایلام و بوشهر به سهمیه استان اضافه می شود و مقرر شده روزانه ۳۰ تن مرغ منجمد نیز در استان توزیع شود که در مجموع بالغ بر ۳۰۰ تن مرغ را شامل می شود.

استاندار خوزستان با تاکید بر تشکیل کارگروهی برای نظارت بر توزیع مرغ در استان گفت: این کارگروه چرخه توزیع و عرضه مرغ را به صورت کاملا دقیق رصد می کند.

وی همچنین با بیان اینکه در بخش کالای اساسی هیچگونه کمبودی در استان وجود ندارد گفت: شکر ، برنج و روغن به اندازه کافی در بازار استان وجود دارد اما ۲ نرخی بودن شکر در بخش مصرف خانوار و صنف و صنعت موجب سو استفاده دلالان شده است.

استاندار خوزستان ادامه داد: ذخایر روغن و برنج در استان مناسب است و در صورت نیاز سازمان صمت خوزستان از وزارتخانه در خواست سهمیه می کند.

برخورد جدی با خارج کنندگان مرغ از خوزستان

استاندار خوزستان با بیان اینکه خروج مرغ از استان تخلف محسوب می شود گفت: باید حکم قاچاق برای محموله های مرغ که از استان خارج می شوند صادر شود تا همچون اموال تملیکی ضبط شده و در بازار به فروش برسد.

در یک ماه اخیر برای تعدیل قیمت مرغ در خوزستان و جبران کمبود این کالا در بازار استاندار خوزستان خروج مرغ از این استان ممنوع شد.

استاندار خوزستان از نیروی انتظامی و دستگاه قضایی خواست برخورد جدی با متخلفان در رابطه با عرضه مرغ داشته باشند.

زنده فروش مرغ در استان ممنوع است

سلیمانی دشتکی ادامه داد: عرضه مرغ زنده در خوزستان ممنوع است و اداره کل دامپزشکی باید به صورت جدی با متخلفان برخورد کند.

وی گفت: دستگاه های مربوطه برای ساماندهی واحدهای عرضه مرغ زنده ورود کنند و این واحدها را با حمایت به خرده فروشان مرغ کشتار روز تبدیل کنند.

استاندار خوزستان ادامه داد: زنده فروشی مرغ نه تنها باعث ایجاد اختلال در بازار مرغ می شود به لحاظ بهداشتی نیز سلامت مردم را به خطرناک می اندازد.

کاهش تولید مرغ در اردیبهشت ماه در خوزستان

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان نیز از کاهش جوجه ریزی در یک ماه گذشته خبر داد و گفت: با این روند در اردیبهشت ماه با کاهش تولید مرغ مواجه خواهیم شد.

خدارحم امیری زاده بیان کرد: در یک ماه گذشته بالغ بر یک میلیون قطعه کاهش جوجه ریزی در استان داشتیم که ۲ هزار تن از تولید گوشت مرغ در استان می کاهد به همین دلیل باید به فکر دریافت سهمیه مرغ بیشتری برای استان باشیم.

وی با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از تولید تا عرضه مرغ به کشتارگاه ها را به صورت دقیق رصد می کند گفت: مقرر شده از استان هایی همچون بوشهر، ایلام و لرستان روزانه ۷۵ تن مرغ وارد خوزستان شود تا بتوان بازار مرغ را در این استان کنترل کرد.

در خوزستان ۷۵۰ واحد مرغداری فعال وجود دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار