استاندار خوزستان:
استاندار خوزستان گفت: توسعه صنایع پاک در استان باید به یک دغدغه و اولویت تبدیل شود.
کد خبر: ۱۱۷۰۵۵۹
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۳ 10 June 2024

تابناک خوزستان: علی اکبر حسینی محراب پیش از ظهر امروز دوشنبه در نشست شورای توسعه و برنامه‌ریزی خوزستان بیان کرد: توسعه صنایع پاک در استان باید به یک دغدغه و اولویت تبدیل شود تا کمترین آسیب به سلامت مردم با گسترش واحدهای تولیدی وارد شود.

وی اظهار کرد: تنها در صورتی باید با ایجاد صنعتی که با آلودگی همراه است، موافقت شود که ارزش افزوده، درآمد و اشتغالزایی بالایی برای استان داشته باشد. به عنوان مثال فولاد سازی‌ها یکی از صنایع آلوده دنیا هستند و احداث این صنعت در استان زمانی ضرورت دارد که توجیه اقتصادی و اشتغالزایی چشمگیری در پی داشته باشد.

استاندار خوزستان گفت: برابر با مصوبه دولت تمام صنایع باید آب مورد نیاز خود را از دریا و یا از محل آب‌های نامتعارف (غیر از آب شرب و پاک) تأمین کنند.

حسینی محراب ادامه داد: توسعه صنایع تبدیلی در شمال و غرب خوزستان کشاورزی بسیار رونق دارد به همین دلیل توسعه صنایع تبدیلی و پاک در حوزه کشاورزی این مناطق ضروری است. توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی در کنار اشتغالزایی باعث کاهش آلودگی حاصل از صنایع در استان نیز می‌شوند به همین دلیل باید در این بخش با قوت بیشتری کار شود.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه طرح اعتباری تبصره ۱۸ از امسال به عنوان تبصره ۲ مطرح است، گفت: این ردیف بودجه‌ای امسال ۱۶ تبصره دارد و توزیع اعتبار در قالب این طرح با عنوان تبصره ۲ انجام خواهد شد. پیشنهاد وزارت کار بر این است که این توزیع اعتبار به تعاونی‌ها اختصاص داده شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار