آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای کلانشهر اهواز روز شنبه در وضعیت ناسالم و قرمز قرار گرفته است.
کد خبر: ۱۱۷۰۱۹۲
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۵ 08 June 2024

تابناک خوزستان: بر اساس این گزارش وضعیت آبادان با شاخص ۱۲۹، شادگان۱۰۲، شوشتر ۱۰۷، ماهشهر ۱۳۸، مسجدسلیمان ۱۲۲، هندیجان ۱۲۶ و هویزه ۱۳۱در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

در این مدت هوای شهرهای اندیمشک، بهبهان، حمیدیه، خرمشهر، دزفول، رامشیر، رامهرمز، و شوش به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

هوای امیدیه نیز سالم و پاک گزارش شده است.

بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز هیچ روز سالم و پاکی را نداشت.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

 

برچسب ها: آلودگی هوا ، خوزستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار