معاون اداره کل راه و شهرسازی خوزستان خبرداد:
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: تا اربعین امسال ۹ کیلومتر از محور خرمشهر_ اهواز چهارخطه شده و زیر بار ترافیک می‌رود.
کد خبر: ۱۱۶۹۸۲۴
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۳ 05 June 2024

تابناک خوزستان: رحمان بهرامی با اشاره به اینکه محور اهواز _ خرمشهر یکی از محورهای اصلی تردد زوار اربعین، کاروان‌های راهیان نور و همچنین ترانزیت کالا به کشور عراق است، اظهار کرد: ساخت راه‌های اصلی و شریانی جهت رونق اقتصادی کشور از اهمیت خاصی برخوردار است بر همین اساس چهارخطه کردن این محورهای ارتباطی را در اولویت کاری‌ خود قرار داده‌ایم.

وی عنوان کرد: طول جاده اهواز به خرمشهر حدود ۱۰۴ کیلومتر است که عملیات اجرایی ۵۰ کیلومتر آن در قالب ۲ پروژه ۲۵کیلومتری از اهواز تا خرمشهر و بالعکس در دست اجرا است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان خاطرنشان کرد: احداث باند دوم این محور به طول ۲۵ کیلومتر از اهواز به خرمشهر با اعتباری بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان در حال احداث است که تلاش می‌کنیم برای داشتن جاده‌ای ایمن ۵ کیلومتر اول این محور را تا اربعین سال جاری به مرحله روسازی برسانیم.

بهرامی بیان کرد: همچنین احداث باند دوم این محور به طول ۲۵ کیلومتر از خرمشهر به اهواز نیز در دست اقدام است که در حال حاضر ۳ و نیم کیلومتر از آن آسفالت، یک و نیم کیلومتر نیز آماده قیرپاشی و ۴ کیلومتر از آن به مرحله لایه اساس رسیده است و انتظار می‌رود تا اربعین سال جاری ۹ کیلومتر از آن زیر بار ترافیک برود.

وی افزود: این محور دارای یک پل بزرگ با ۱۰ دهانه ۳ متری است که بتن آن ریخته شده و عرشه آن نیز ساخته شده است.

معاون مهندسی و ساخت راه‌های اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت : مجموع قراردادهای این محور، یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که برای تکمیل آن ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است. در سفر اول شهید آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور فقید، ۳۰۰ میلیارد تومان و در سفر دوم نیز ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر تخصیص داده شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار