مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان تاکید کرد؛
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با اشاره به ضرورت اجرای برنامه های دقیق وزارت نیرو و توانیر برای گذر از اوج بار مصرف برق تابستان ۱۴۰۳ گفت: باید توجه داشت که مدیریت پیک بار شبکه برق استان در تابستان امسال با همکاری صنایع عملی خواهد بود.
کد خبر: ۱۱۶۹۳۷۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۴ 01 June 2024

تابناک خوزستان: علی خدری شنبه در نشست هماهنگی کاهش پیک بار مصرف برق استان در جمع فعالان بخش صنعت اظهار کرد: با توجه به افزایش مصرف انرژی برق در سال‌های اخیر، عبور موفق از اوج مصرف تابستان پیش رو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، از این رو لازم است با برنامه ریزی و تدابیر لازم، از بروز هرگونه خاموشی و کمبود برق در این ایام جلوگیری کنیم.

خدری با اشاره به ابلاغ ١٨٠ اقدام از سوی وزارت نیرو برای مدیریت مصرف برق در اوج بار تابستان ادامه داد: عبور از اوج مصرف تابستان نیاز به همکاری صنایع و هم افزایی تمامی دستگاه‌ها و نهادها دارد.

وی با اشاره به نامگذاری شعار سال جاری با عنوان "جهش تولید با مشارکت مردم" از سوی مقام معظم رهبری، اظهار کرد: با توجه به اینکه برق زیرساخت تولید است، کاملا ضروری و حیاتی است که تمام تلاش خود را جهت تحقق شعار سال را به کار بگیریم و شرایط را برای تامین برق مطمئن و پایدار فراهم کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان افزود: با توجه به کمبود انرژی برق در تابستان به هم‌فکری، هم‌اندیشی و همکاری بخش تولید نیاز است و باید به گونه‌ای عمل کنیم که چرخ تولید بچرخد و شاهد خاموشی در تابستان نباشیم.

خدری با بیان این که سال گذشته با همراهی صنایع و مدیریت خوبی که از سوی وزارت نیرو و شرکت توانیر اعلام شد گفت: با برنامه ریزی های دقیق توانستیم عبوری موفق از پیک بار ۱۴۰۲ داشته باشیم و این یک دستاورد بزرگی بود که با هم‌فکری و تعامل با مشترکان برق به دست آمد.

در این نشست مدیر دفتر مدیریت مصرف برق نیز اظهار کرد: بر اساس توافقی که بین وزارت صمت و وزارت نیرو و صنایع به امضا رسیده مقرر شد در هفته یک روز را با برنامه‌های مدیریت مصرف برق همکاری کنند.

ستار نظری افزود: با توجه به طرح های تشویقی از طرف شرکت توانیر، صنایع چنانچه برق خود را از مولد ها تامین کنند، بابت کاهش هر کیلو وات ساعت تولید برق مبلغی جهت پاداش همکاری دریافت خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، سال گذشته ۲ هزار میلیارد ریال پاداش به مشترکان کم‌مصرف شرکت توزیع برق خوزستان پرداخت شد. در سال جاری برنامه‌ریزی شده تا سه هزار میلیارد ریال پاداش به صورت نقدی، لوازم خانگی، خودرو و آپارتمان به مشترکان کم‌مصرف و خوش‌حساب استان تعلق گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار