۱۵ پروژه بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی اهواز به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از بهره‌برداری از ۱۵ پروژه بهداشتی، درمانی، پشتیبانی و تجهیزاتی این دانشگاه با اعتباری در حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان همزمان با سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان خوزستان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۹۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۴ 01 June 2024

تابناک خوزستان: محمدحسین سرمست امروز (۱۱ خردادماه) در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: این پروژه‌ها شامل بیمارستان نوید بندر امام خمینی(ره) در شهرستان ماهشهر، بخش‌های NICU نوزادان و سوختگی کودکان بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز، بخش‌های جراحی زنان، اورژانس زنان و درمانگاه عمومی بیمارستان علامه کرمی اهواز، مرکز غربالگری سرطان شهرستان ایذه، ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان لالی، خانه‌های بهداشت مویلحه علیا رامشیر، صالح داود شوش، ام البنین (ع) و امام حسین (ع) و سویسی صالح شهرستان کارون و تامین تجهیزات پزشکی و وسایل تجهیزاتی و پشتیبانی در سطح شهرستان‌های تابعه دانشگاه هستند.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها نقش مهمی در ارتقای سطح خدمات بهداشتی و درمانی به مردم استان خوزستان ایفا خواهند کرد، افزود: با افتتاح این پروژه‌ها، شاهد افزایش ۸۰ تخت‌ بیمارستانی، توسعه خدمات تخصصی و فوق تخصصی، تجهیز مراکز درمانی و همچنین ارتقای سطح بهداشت عمومی در مناطق مختلف استان خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با تقدیر از تلاش تمامی دست‌اندرکاران در اجرای این پروژه‌ها، گفت: امیدواریم با افتتاح این پروژه‌ها، شاهد ارتقای سطح سلامت مردم استان خوزستان باشیم.

وی با اشاره به مشخصات برخی از پروژه‌های افتتاحی بیان کرد: بیمارستان نوید بندر امام خمینی(ره) با مساحت ۱۲ هزار متر مربع و اعتبار ۶۳۰ میلیارد ریال در شهرستان ماهشهر ساخته شده است. بخش‌های NICU نوزادان و سوختگی کودکان بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز نیز با ۳۰ تخت و اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریال راه‌اندازی شده‌اند.

سرمست گفت: بخش‌های جراحی و اورژانس زنان بیمارستان علامه کرمی اهواز با ۵۰ تخت و درمانگاه عمومی بیمارستان با مساحت ۲۹۰ متر مربع و مجموعا اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال ساخته شده‌اند. مرکز غربالگری سرطان شهرستان ایذه با مساحت ۷۰۴ متر مربع و اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال ایجاد شده است.

وی افزود: تجهیزات پزشکی هم با اعتبار ۱۳۲۲ میلیارد ریال و وسایل تجهیزاتی و پشتیبانی تامین با اعتبار ۵۵۰ میلیارد ریال در سطح شهرستان‌های تابعه دانشگاه تامین شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: با افتتاح این پروژه‌ها، گامی مهم در جهت توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در استان خوزستان برداشته خواهد شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی این دانشگاه، وزیر بهداشت فردا (۱۲ خردادماه) برای افتتاح بیمارستان نوید سربندر به بندر ماهشهر سفر می‌کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار