مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: انرژی مصرفی شبکه برق استان در ۲ ماهه سال ۱۴۰۳ برابر با ۶ هزار و ۴۶۷ گیگاوات ساعت بوده که نشان دهنده حدود هشت درصد افزایش مصرف انرژی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.
کد خبر: ۱۱۶۹۰۳۶
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۲ 29 May 2024

تابناک خوزستان: به نقل از شرکت برق منطقه‌ای خوزستانعلی اسدی روز چهارشنبه اظهار کرد: در ماه گذشته سه هزار و ۷۴۹ گیگاوات ساعت برق در خوزستان تولید شده و کل تولید برق استان در ۲ ماهه سال جاری ۶ هزار و ۵۹۴ گیگاوات ساعت بوده است.

وی افزود: از مقدار برق تولیدی در اردیبهشت ماه ۴۰ درصد در نیروگاه‌های برق‌آبی، ۵۸ درصد در نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی و حدود ۲ درصد در نیروگاه‌های تولید پراکنده بوده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود: از ۲ هزار و ۱۶۵ گیگاوات ساعت برق تولیدی در نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی در اردیبهشت ماه، ۵۵ درصد توسط بخش خصوصی (نیروگاههای زرگان، آبادان، خرمشهر، بهبهان، غرب کارون و فجر) و ۴۵ درصد توسط بخش دولتی (نیروگاه‌های رامین، ماهشهر و دوکوهه) تولید و به شبکه تحویل شده است.

اسدی تصریح کرد: در این بازه زمانی انرژی مصرفی با سه هزار و ۷۶۸ گیگاوات ساعت ۰.۱ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش داشته و پیک مصرف در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ با مصرف هفت هزار و ۱۳ مگاوات نسبت به پیک بار اردیبهشت ماه سال قبل، یک درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، ظرفیت منصوبه تولید نیروی برق استان خوزستان در بخش انتقال و فوق توزیع برابر با ۱۶ هزار و ۹۴ مگاوات شده است که از این میزان ظرفیت منصوبه در بخش آبی برابر با هشت هزار و ۱۹۴ مگاوات و در بخش حرارتی هفت هزار و ۵۵۸ مگاوات است.

ظرفیت بخش DG (نیروگاه‌های تولید پراکنده شامل نیروگاه‌های حرارتی، نیروگاه‌های آبی و خورشیدی) نیز ۳۴۲ مگاوات است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار