آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد،هوای ۲ شهر خوزستان در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت.
کد خبر: ۱۱۶۸۸۷۰
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۱ 28 May 2024

تابناک خوزستان: براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ صبح براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در ایستگاه‌های شهر شوشتر با شاخص ۱۱۷ و هندیجان ۱۰۴ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس اعلام شده است.

بر اساس این گزارش وضعیت هوا در ایستگاه‌های اهواز شامل استانداری، حفاری، نیوساید، پادادشهر، اداره کل با ترتیب با شاخص‌های ۸۱، ۵۶، ۶۵، ۷۸ و ۶۳، ایذه ۵۴، بهبهان ۸۵ ، پتروشیمی مسجدسلیمان ۷۳، خرمشهر ۶۰، دزفول ۹۱، رامشیر ۶۰ ، شادگان ۷۳ ، شوش ۶۹، ماهشهر ۹۲ و مسجدسلیمان شرکت نفت ۵۴ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

همچنین وضعیت ایستگاه‌های شهر امیدیه با شاخص ۴۶ و اهواز پست برق شماره سه ۴۰ در وضعیت سبز و پاک قرار دارد.

بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز هیچ روز سالم و پاکی را نداشت.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

برچسب ها: خوزستان ، اهواز
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار