هوای یک شهر خوزستان در وضعیت قرمز قرار گرفت

آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای شهر شوشتر روز یکشنبه در وضعیت قرمز قرار گرفت.
کد خبر: ۱۱۶۷۵۶۴
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۸ 19 May 2024

تابناک خوزستان: بر اساس این گزارش وضعیت هوای ایستگاه استانداری در اهواز با شاخص ۱۰۹، بهبهان ۱۴۷، مسجد سلیمان ۱۰۵ و هندیجان ۱۰۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

در این مدت هوای شهرهای آبادان، امیدیه، ایستگاه‌های حفاری، نیوساید، پادادشهر، اداره کل محیط زیست، ایذه، خرمشهر، دزفول، رامشیر، رامهرمز، شادگان، شوش و ماهشهر به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

هوای شهر اندیمشک نیز در وضعیت سالم و پاک قرار دارند.

بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز هیچ روز سالم و پاکی را نداشت.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار