امام جمعه موقت اهواز فرهنگ سازی را بهترین راه برای افزایش جمعیت دانست و گفت: باید با فرزندآوری بیشتر از بحران پیری در سال‌های آینده جلوگیری کرد.
کد خبر: ۱۱۶۷۳۵۰
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۴ 17 May 2024

تابناک خوزستان: آیت الله محسن حیدری در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته اهواز، دغدغه اصلی بشریت را بحث جمعیت دانست و افزود: طرحی در قرن بیستم میلادی برای کنترل جمعیت مطرح شد اما خود کشورهای غربی قبل از همه پشیمان شدند.

وی با بیان اینکه این قانون نادرست را بر کشورهای جهان سوم به ویژه مسلمانان تحمیل کردند، ادامه داد: متاسفانه کنترل جمعیت در دهه ۷۰ و ۸۰ شتاب گرفت و فرهنگ سازی افراطی مبنی بر فرزند کمتر زندگی کمتر انجام شد.

خطیب جمعه دزفول گفت: ایران اسلامی در سال های آینده به سمت پیری می‌رود مگر اینکه جوانان را به ازدواج و فرزندآوری تشویق کنیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سال های قبل بیان کردند که باید مدلی طراحی شود تا هر خانواده چند فرزند داشته باشد اما به حرف ایشان توجه نشد و اکنون با بحران جدی مواجه هستیم.

آیت الله حیدری ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) اظهارکرد: باید بزرگترین درس‌ها را در دهه کرامت بگیریم چراکه در صورت توسل به اهل بیت (ع) شفاعت نصیب ما خواهد شد.

وی با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: خرمشهر نماد مقاومت، عزت و افتخار است؛ امروز فرهنگ دفاع مقدس به منطقه منتقل شده و مردم عراق و سوریه با همین فرهنگ در مقابل داعش ایستادند.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: مردم غزه با تاسی از این فرهنگ، مقاومت کردند و به طور قطع پیروز می‌شوند اگرچه تاکنون بیش از ۳۵ هزار شهید تقدیم کرده‌اند.

وی افزود: هر روز که می گذرد مرگ رژیم کودک کش صهیونیستی نزدیک تر می‌شود و این رژیم به طور قطع به زباله دان تاریخ می پیوندد.

آیت الله حیدری با اشاره به افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان گفت: دوره پنجم مجلس در بحث فرهنگ مطالبه گری کارنامه خوبی داشته و این مسیر همچنان با قوت ادامه خواهد یافت.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار