استاندار خوزستان گفت: روند اجرای پروژه‌های مصوب سفر رییس جمهور به خوزستان توسط نمایندگان رییس جمهوری به صورت جدی نظارت و ارزیابی می‌شود و کوتاهی در اجرای پروژه‌ها برای ایشان پذیرفتنی نیست.
کد خبر: ۱۱۶۷۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۳ 16 May 2024

تابناک خوزستان: علی‌اکبر حسینی‌محراب در نشست پیگیری مصوبات سفر اول و دوم رئیس جمهور در استانداری خوزستان اظهار کرد: متاسفانه در ایام اربعین حسینی سال گذشته، خوزستان ۸۴۰ نفر از شهروندان را در سانحه رانندگی از دست داد که آمار بسیار بالایی برای استان است.

وی با تاکید بر لزوم توسعه راه‌های منتهی به مرزهای استان خوزستان و رفع نقاط حادثه خیز افزود: بی شک با توسعه راه‌ها و رفع نقاط ضعف سال‌های گذشته می‌توانیم ضمن ارتقای سطح ایمنی محورهای استان سلامت شهروندان را در ایام اربعین تا اندازه زیادی تضمین کنیم.

استاندار خوزستان بیان کرد: بخش عمده‌ای از تلاش ها برای اجرای بهتر پروژه‌های استان باید از مرکز صورت گیرد چرا که نقش خوزستان در سطح ملی برجسته است.

وی خاطر نشان کرد: اکنون نیاز است که به صورت جدی پیگیر اعتبارات تصویب شده برای خوزستان باشیم و تمامی اعتبارات را جذب کنیم تا پروژه‌ها به خوبی و در مدت زمان معین اجرا شوند.

حسینی محراب بیان کرد: همواره در جلسات متعدد با رییس جمهور مطرح کرده‌ایم که پروژه‌های ملی باید در خوزستان بیشتر شود.

استاندار خوزستان گفت: اگرچه تاکنون پروژه‌های خوبی از مصوبات سفر رئیس جمهور اجرا شده اما باید عقب ماندگی‌ها با قدرت دنبال شود تا در زمان تعیین شده بتوانیم این پروژه‌ها را تکمیل کنیم.

وی افزود: رئیس جمهور با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و بازدید نمایندگان ایشان در خوزستان، به صورت دقیق از روند پروژه‌های مصوبات سفر مطلع می‌شوند و روند کار برای ایشان بسیار مهم و حساس است که بی شک در صورت کوتاهی با متولیان پروژه برخورد خواهد شد.

حسینی محراب اظهار کرد: تیم‌های نظارتی ریاست جمهوری به صورت مستمر روند پروژه های استان خوزستان را بررسی و گزارش می کنند و به هیچ عنوان کوتاهی قابل پذیرش نیست و پروژه ها باید رشد تصاعدی داشته باشد.

استاندار خوزستان در پایان این نشست در گفت‌ و گو با رسانه‌ها با اشاره به برگزاری این نشست و اهمیت آن گفت: یکی از مواردی که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت، میزان اعتباراتی است که برای پروژه‌های سفر ریاست جمهوری تخصیص داده شده که برخی از پروژه‌ها هنوز اعتبارات کافی را دریافت نکرده‌اند.

وی افزود: شورای عالی منطقه آزاد نیز هنوز به تعهدات خود در رابطه با تامین بودجه برخی پروژه های مصوب سفر رئیس جمهور عمل نکرده که امید است در این زمینه اقدامات لازم را سریع تر انجام دهند.

حسینی محراب خاطر نشان کرد: همچنین در زمینه توسعه راه‌های استان اقداماتی باید صورت می‌گرفت که ضمن بررسی روند کار پروژه‌ها، تذکرات لازم برای جدی‌تر شدن کار به متولیان امر داده شد.

وی ادامه داد: پیمانکاران در برخی پروژه‌ها مطالباتی دارند که به حق است همین امر باعث شده تکمیل بخشی از پروژه‌ها به عقب بیفتد اما امیدواریم باقیمانده بودجه سال ۱۴۰۲ که تا پایان شهریور امسال تخصیص داده می شود، کمک شایانی برای تکمیل پروژه‌ها باشد.

استاندار خوزستان گفت: همچنین در این جلسه موضوع کریدورهای راه از شلمچه تا چابهار مطرح شد که بخشی از آن در کمربندی آبادان و خرمشهر و مسیر آبادان - ماهشهر، ماهشهر - هندیجان و بوشهر است.

وی افزود: موضوع تکمیل کمربند شهر اهواز در شمال شرق این شهرستان مطرح شد که امید می رود این پروژه نیز به زودی تکمیل شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار