مدیرعامل پالایشگاه آبادان گفت: ۲ میلیارد دلار برای احداث بخش دوم فاز ۲ پالایشگاه آبادان اختصاص و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
کد خبر: ۱۱۶۵۶۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۳ 06 May 2024

تابناک خوزستان: حکیم قیم اظهار کرد: پس از یک سال تلاش شبانه روزی و پیگیری‌های انجام شده شرکت پالایش و پخش و وزارت نفت و عملکرد خوب پالایشگاه آبادان در سال ۱۴۰۲، زمینه‌ تامین مالی بخش دوم فاز ۲ محقق و با کمک دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی منابع مالی احداث بخش دوم را در بودجه سنواتی سال ۱۴۰۳ گنجانده شده است.

وی افزود: با آغاز بخش دوم فاز ۲ در پالایشگاه آبادان، این طرح باعث امیدآفرینی در منطقه شده و با ایجاد زمینه اشتغال بومی، بازار بزرگی برای شرکت‌های بزرگ ایرانی فراهم خواهد کرد.

قیم گفت: کارهای مقدماتی آغاز این طرح بزرگ انجام شده و به زودی و هفته‌های آینده شاهد عقد قراردادهای شروع عملیات اجرای این طرح بزرگ خواهیم بود.

مدیرعامل پالایشگاه آبادان ادامه داد: بخش دوم فاز ۲ بر اساس قول رییس جمهور پس از افتتاح فاز اول اجرایی خواهد شد و با تکمیل و راه‌اندازی آن روزانه پنج میلیون لیتر به تولید بنزین یورو پنج و دیگر فرآورده‌های باازرش افزوده خواهد شد.

وی بیان کرد: بخش دوم فاز ۲ متخصص تولید محصولات با کیفیت جهانی است و در کوتاه‌ترین زمان این طرح عملیاتی خواهد شد.

به کارگیری یک هزار نیروی در بخش دوم فاز ۲

قیم یکی از مزایایی اجرای این طرح بزرگ در طول سه سال و نیم را به کارگیری صدها نیروی بومی و متخصص اعلام کرد و گفت: در سال اول اجرای این طرح، یک هزار نفر مشغول به کار خواهند بود و این رقم با افزایش کار اجرایی به سه هزار و ۵۰۰ نفر افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل پالایشگاه آبادان اظهار کرد: بر اساس هماهنگی انجام شده، اولویت اول به کارگیری در این طرح، نیروهای بومی و افراد شاغل در بخش اول فاز ۲ خواهد بود.

سوددهی ۱۲ همتی پالایشگاه آبادان در سال ۱۴۰۲

وی اضافه کرد: با پشتوانه و همت متخصصان داخلی و تلاش شبانه روزی آنان، بخش عظیمی از ناترازی انرژی کشور توسط پالایشگاه آبادان در سال گذشته برطرف شد و ضمن جلوگیری از خروج ارز برای واردات بنزین و نفت گاز ، سودآوری قابل توجهی داشته باشیم.

وی افزود: پالایشگاه آبادان با سوددهی ۱۲ همتی در سال ۱۴۰۲ یکی از شرکت‌های دولتی سودده بود.

پالایشگاه نفت آبادان یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های ایران است که فرآورده‌هایی همچون گاز مایع، بنزین موتور، نفت سفید، نفت گاز، سوخت جت، نفت کوره، انواع روغن موتور پایه، انواع قیر، انواع حلال‌ های نفتی، گوگرد و نفتای (خوراک آروماتیک پتروشیمی بندرامام) تولید می‌کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار