قائم مقام شرکت آب و فاضلاب اهواز با اشاره به هدف برگزاری این رزمایش گفت: رزمایش پیشگیری از آبگرفتگی احتمالی و کمک به دفع آب‌های سطحی و پیشگیری از آبگرفتگی‌ احتمالی ناشی از بارندگی پیش رو در تصفیه خانه آب شهید محمدی (شماره یک) اهواز برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۶۵۰۶۹
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۸ 01 May 2024

تابناک خوزستان: فرزان عباسیان با اشاره به آمادگی کامل اکیپ های عملیاتی در کنار شهرداری اهواز برای مقابله با هرگونه آبگرفتگی در سطح شهر اظهار کرد: طی روزهای اخیر ضمن اعمال مراقبت‌های بهره برداری در جهت ظرفیت سازی و بازآماد ۱۴۸ ایستگاه انتقال فاضلاب و با بکارگیری ۷۰ دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین، تجهیزات و آماده باش حدود ۵۰۰ نفر از نیروهای ماهر و عملیاتی آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه بحران احتمالی به منظور جمع آوری آبهای سطحی و هدایت روان آب‌ها وجود دارد.

وی افزود: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی در خصوص بارندگی‌های روزهای آینده، ضمن خرید و بازآماد تعداد ۲۷ دستگاه پمپ فشار قوی لجن کش به عنوان پمپ‌های یدک، جهت بکارگیری در ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب در مواقع ضرورت تامین شده است.

بر اساس این گزارش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان و فرماندار شهرستان اهواز در گفت وگو با گروه‌های عملیاتی و بازدید از مانور مذکور، سطح آمادگی شرکت آب و فاضلاب اهواز را قابل قبول توصیف کرده و بر حفظ آمادگی کامل تجهیزات و نیروها تا بازگشت به شرایط عادی تاکید داشتند.

روز گذشته اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به ورود سامانه بارشی هشدار سطح زرد صادر کرد.

بر اساس این گزارش، بیشترین شدت بارش ها طی روزهای پنجشنبه و جمعه و بیشترین حجم بارش‌ها در مناطق مرکزی، جنوبی و مناطق مرتفع شرقی، شمال ِشرقی و شرقی و شمالی خواهد بود، همچنین ریزش تگرگ نیز در برخی مناطق دور از انتظار نیست.

منبع/ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار