مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از خرید بیش از ۸۲۴ هزار تن محصول گندم در استان خبرداد.
کد خبر: ۱۱۶۵۰۶۷
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۳ 01 May 2024

تابناک خوزستان: امید جهان نژادیان با اشاره اینکه فصل خرید تضمینی گندم استان از ۲۰ فروردین ماه سال جاری آغاز شد، اظهار کرد: تا به امروز بیش از ۸۲۴ هزار تن گندم از کشاورزان خوزستانی خریداری شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه در سال زراعی گذشته افزایش ۵۳ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه عملیات برداشت و خرید در اکثر شهرهای خوزستان در حال انجام است، افزود: در حال حاضر در پیک خرید گندم استان قرار داریم و روزانه بیش از ۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری می‌شود.

جهان نژادیان با بیان اینکه از میزان گندم خریداری شده تاکنون بیش از ۷۰۰ هزار تن گندم به مراکز و سیلوهای استاندارد منتقل شده است، ادامه داد: با توجه به شرایط بارندگی، مراکز روباز حساس در استان شناسایی شده و در این زمینه در حال انتقال گندم این مراکز به سیلوهای استاندارد هستیم.

وی بیان کرد: با توجه به این شرایط در روز گذشته ۶۴ هزار تن گندم در استان حمل شده در حالی که این عدد در مدت مشابه سال قبل ۱۵ هزار تن بوده است.

جهان نژادیان با اشاره به اینکه سیلوهای ذخیره‌سازی استاندارد و همچنین کارخانجات آرد در استان به صورت ۲۴ ساعته فعال هستند و گندم کشاورزان را دریافت می‌کنند، عنوان کرد: تمام نیروها اعم از شرکت غله و خدمات بازرگانی و تعاون روستایی به صورت شبانه‌روزی جهت صیانت از دسترنج کشاورزان استان در حال فعالیت هستند و تلاش ما این است در اسرع وقت گندم دریافتی از کشاورزان استان به سیلوهای استاندارد منتقل شود.

وی با بیان اینکه استاندار و معاونین وی ناظر بر عملیات تخلیه مراکز روباز گندم و انتقال این محصول به سیلوهای استاندارد هستند، عنوان کرد: ترافیک و شلوغی‌ای که در مسیرهای منتهی به سیلوهای استاندارد مشاهده می‌شود ناشی از شدت برداشت امسال کشاورزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان یادآور شد: در سال زراعی قبلی در خوزستان بیش از یک میلیون و ۷۲۰ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شد.

منبع/ایسنا

برچسب ها: برداشت گندم ، گندم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار