تفاهم‌نامه همکاری به منظور ایجاد و گسترش زمینه همکاری‌های مشترک در خصوص توسعه فعالیت‌های شیلاتی بین شرکت نفت و گاز اروندان و اداره کل شیلات خوزستان با حضور وزیر کشور و استاندار خوزستان منعقد شد.
کد خبر: ۱۱۶۴۷۷۰
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۷ 29 April 2024

تابناک خوزستان: مدیرکل شیلات خوزستان روز دوشنبه در حاشیه ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران بیان کرد: موضوع این تفاهم‌نامه ایجاد بستری مناسب و چالاک برای استفاده از ظرفیت‌های طرفین در قالب ایجاد همکاری‌ها و خدمات مشترک در خصوص توسعه فعالیت‌های شیلاتی به منظور افزایش تولید، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در منطقه غرب کارون با توجه به نیازها و امکانات طرفین است.

مرتضی سوری اظهارکرد: ایجاد همکاری و استفاده طرفین از ظرفیت های موجود به منظور انجام پروژه‌های مشترک در منطقه غرب کارون، آموزش، ترویج و انتقال دانش روز دنیا برای توسعه فعالیت‌های طرفین, انجام فعالیت‌های مطالعاتی و پایلوت‌های متناسب با شرایط محیطی منطقه، رهاسازی و بازسازی ذخایر آبزیان و همکاری های فرهنگی، اجتماعی از اهداف این تفاهم‌نامه است.

وی ادامه داد: بر اساس این تفاهم‌نامه طرفین توافق کردند برای انجام پروژه‌های جاری و آتی خود با یکدیگر همکاری کنند که در این راستا, شرکت نفت و گاز اروندان اعلام کرد که برای انجام پروژه‌های مشترک، آموزش، ترویج، انجام مباحث مطالعاتی و پایلوت های متناسب با شرایط محیطی کشاورزی منطقه، رهاسازی و بازسازی ذخایر آبزیان با اداره کل شیلات خوزستان همکاری کندـ

سوری گفت: اداره کل شیلات خوزستان نیز اعلام کرد در صورت اعلام نیاز، همکاری‌های لازم برای در اختیار قرار دادن دانش فنی کارشناسان واحدهای تخصصی و امکانات موجود داشته باشد.

ششمین دوره از نمایشگاه اکسپو، هشتم اردیبهشت ماه امسال در نمایشگاه دائمی بین المللی تهران آغاز به کار کرد و تا دوازدهم این ماه دایر است.

غرفه استانداری خوزستان نیز با تاکید بر معرفی ۲ زنجیره ارزش راهبردی ماهیان گرمابی و خرما در این نمایشگاه دایر است.

منبع/ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار