رییس سازمان شیلات کشور گفت: صادرات آبزیان از خوزستان با رشد ۶۲ درصدی همراه بوده است.
کد خبر: ۱۱۶۴۷۵۹
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۷ 29 April 2024

تابناک خوزستان: سید حسین حسینی در جریان بازدید از غرفه استانداری خوزستان در نمایشگاه اکسپو این استان را یکی از قطب‌های شیلاتی کشور دانست و بیان کرد: نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای برنامه‌های محوری شیلات و تاکید بر اقتصاد دریامحور بسیار موثر است.

رییس سازمان شیلات ایران ضمن اشاره به وجود استعدادهای فراوان در استان خوزستان در راستای توسعه تولید آبزیان سرانه مصرف ماهی در خوزستان را نزدیک به متوسط جهانی اعلام کرد و گفت: صادرات آبزیان در سال گذشته در این استان با ۶۲ درصد رشد ۴۷ هزار تن برآورد شد که با استفاده از دانش شرکت های دانش بنیان و ظرفیت‌های جدید شیلاتی امکان افزایش آن وجود دارد.

در جریان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی ایران اکسپو ۲۰۲۴، وزیر کشور، معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران و تعدادی از هیات‌های تجاری کشورهای همسایه با حضور در غرفه استانداری خوزستان از مهمترین دستاوردها و توانمندی‌های صادراتی این استان در زمینه زنجیره تولید ماهیان گرمابی و خرما بازدید کردند.

ششمین دوره از نمایشگاه اکسپو، هشتم اردیبهشت ماه امسال در نمایشگاه دائمی بین المللی تهران آغاز به کار کرد و تا دوازدهم این ماه دایر است.

غرفه استانداری خوزستان نیز با تاکید بر معرفی ۲ زنجیره ارزش راهبردی ماهیان گرمابی و خرما در این نمایشگاه دایر است.

منبع/ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار