مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در آیین گشایش جشنواره شعر رضوی به زبان عربی در شهرستان هویزه گفت: در فرایند برگزاری این جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان عربی هستیم که برگزاری این سلسله جشنواره از جشنواره‌های بزرگ و ارزشمند کشوری است.
کد خبر: ۱۱۶۴۵۲۹
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۹ 28 April 2024

تابناک خوزستان: مجید منادی  اظهار کرد: خوشبختانه تا به امروز ۲۱ دوره از جشنواره بزرگ امام رضا (ع) در کشور برگزار شده که ۱۴ دوره از این جشنواره شعر رضوی به زبان عربی در استان خوزستان برگزار شده است.

وی افزود: استادان گرانقدری در این دوره از جشنواره شرکت کردند که حضور تک‌تک این عزیزان برای ما ارزشمند است. این جشنواره خوشبختانه بین اهالی شعر و ادب و هنر به اندازه کافی جا افتاده است و استقبال شعرای شعر عربی از این جشنواره نامدار بسیار زیاد است.

منادی معتقد است: جشنواره‌های شعر و جشنواره‌های فرهنگی اگر خوب برگزار شوند نباید به ورطه تکرار بیفتند. نباید بعد از برگزاری چندین دوره از جشنواره صرفا به یک فراخوان و یک اختتامیه و برگزاری چند کارگاه محدود شویم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان خاطرنشان کرد: استان خوزستان دروازه ورود تشیع به کشور عزیز ما ایران است. از طرف دیگر، تمامی شهرستان‌های استان خوزستان قدمگاه امام رضا (ع) هستند. به همین خاطر نباید برای برگزاری جشنواره به یک یا دو شهر استان خوزستان محدود باشیم چراکه تمامی شهرهای استان متبرک به قدوم امام رضا (ع) هستند. تمامی شهرهای استان خوزستان ظرفیت میزبانی از جشنواره شعر عربی را که یک ظرفیت عظیم است را دارد.

منادی در ادامه تصریح کرد: تلاش ما در استان خوزستان این است که شعر و ادب و فرهنگ شیعی و ولایی را بتوانیم با زبان عربی آن گونه که شایسته است منتقل و شکوفا کنیم. این شعرها دریچه‌ای برای ارتباط ما با کل جهان اسلام هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: ما امروز شاهد دوره‌ای هستیم که ایران اسلامی در مقابل رژیم صهیونیستی به تنهایی می‌ایستد و به این رژیم سیلی تاریخی می‌زند. همه این توان و قدرت به خاطر داشتن این فرهنگ حسینی و فرهنگ رضوی است. ما به فرهنگی پرارزش می‌بالیم و به آن مفتخریم.

او همچنین بیان کرد: جوان‌های ما در هیچ کجا نباید احساس انحراف و خودکم‌بینی کنند به خاطر اینکه ما با تمام توان در مقابل ظلم ایستاده‌ایم. جوان‌های ما باید بدانند فرهنگی که آنها را در دنیا سربلند و عزتمند می‌کند همین فرهنگ ولایی است‌. رشد و شکوفایی این فرهنگ ولایی دریچه‌ای برای گفت‌وگو و تعامل با جهان اسلام است. نگاه تمام جهان اسلام را قبل و بعد از عملیات وعده صادق بررسی کنید؛ ایستادگی در مقابل ظلم و فساد از برکت اندیشه رضوی و حسینی است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار