امام جمعه اهواز با اشاره به عملیات وعده صادق گفت: ایران قصد داشت به دشمن نشان دهد این اقدام حداقلی چگونه نشان‌دهنده اثرات حداکثری است و حرکات بعدی رژیم صهیونیستی و هر کشور دیگری با اقتدار جواب داده می‌شود.
کد خبر: ۱۱۶۳۲۱۸
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۲ 19 April 2024

تابناک خوزستان: حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی‌فرد، امام جمعه اهواز امروز ۳۱ فروردین در خطبه‌های نماز جمعه اهواز گفت: تربیت یکی از مهمترین امور زندگی بشر و محصول زندگی دنیایی است. در تربیت فرزند و زندگی خانوادگی نباید سطحی برخورد کرد. تربیت باید عمیق باشد. داعش و منافقین حاصل تربیت سطحی از دین بودند.

وی افزود: دموکراسی غربی مصداق گروه فرقان و داعش است.این نوع تربیت دوام ندارد. در مقابل آن علوم انسانی اسلامی است همواره محصول می‌دهد. انسان‌شناسی باید شرعی و دینی باشد. خداوند می‌فرماید درک خوب و بد در انسان است. انسان شناسی اسلامی یعنی درک خوب از بد.

امام جمعه اهواز با اشاره به روز ارتش آن را به ارتشی ها تبریک گفت: روحیه تدین ارتش و کنار مردم بودن باعث پیروزی آن شده است.

وی بیان کرد: یکی از بزرگان اهل معرفت گفت به شلیک موشک از یمن نگاه کنید یعنی اتفاقات در منطقه شامات زمینه ظهور است. اتفاقی که در شامگاه شنبه اتفاق افتاد مدتها بود که انتظار آن را می‌کشیدیم. اگر به سفارتخانه کشورهای غربی حمله می‌شد با تمام قدرت دفاع می‌کردند. همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند سفارتخانه حکم خاک کشور را دارد. در این سال‌ها حمله به اسرائیل از طرف ما آشکار نبود آنها هم آشکار نمی‌کردند. ولی هر بار اقدام مناسب اتفاق می‌افتاد. قدرت ما نامحدود است اما ما از بخش محدود آن استفاده کردیم. گفتند ۹۹ درصد آنها را رهگیری کردیم. دروغ می‌گویند. اگر راست هم بگویند ۱٠ کشور با رژیم صهیونیستی شب و روز رصد می‌کردند و گنبد آهنین هم فعال کردند. ما فرض می‌کنیم حرف شما درست اما همین که موشک ما شلیک شده مهم است. در این چند روز آمریکا ده بار پیام داده و گفته غلط کردم به اسرائیل گفته نکند دست از پا خطا کنید. خبرهایی هست که اینها اینگونه در برابر فرزندان شما، سپاه عزیز ما اظهار عجز می‌کنند.

وی ادامه داد: امتیازهایی در هفته اخیر به یمن دادند که دست بکشید. اما یمن با قدرت ایستاده چون محور مقاومت در منطقه ریشه دوانده به گونه‌ای که دغدغه‌ای برای حراست از مرزهای اسلامی وجود ندارد. ده‌ها کشور و نه فقط انگلیس این دژ مستحکم را در منطقه برای منافع خودشان در منطقه ایجاد کردند. اگر این دژ مستحکم فرو بریزد تمام کشورهای غربی در منطقه فرو می‌ریزد. می‌دانند که ایران اسلامی ریشه نازک اسرائیل را از صفحه روزگار محو خواهد کرد.

امام جمعه اهواز گفت: در این دو ساله روسیه ۷۰ پهپاد علیه اوکراین بکار گرفته اما ایران اسلامی در کمتر از یک ساعت ۱۷۰ پهپاد از ایران به سمت سرزمین‌های اشغالی فرستاد. روسیه در سال ۲۰۲۳ در حوزه بالستیک از ۱۰۸ موشک استفاده کرد. در مجموع ۱۵۳ موشک روسیه برعلیه اوکراین استفاده کرد. ۱۲۰ موشک بالستیک از ایران جامعه هدف در سرزمین‌های اشغالی را ویران کرده است. می‌گویند اتفاقی نیفتاده. ماهواره‌های ما فیلم‌برداری کرده است. در کمتر از نیم ساعت یک ششم قدرت چین بر علیه اسرائیل بکار گرفته شده است. ما منتظر هستیم شما دست از پا خطا کنید به اذن خدا اسرائیل در منطقه باقی نخواهد ماند.

موسوی‌فرد بیان کرد: این نمایش قدرت بود نه خود قدرت. ایران قصد داشت به دشمن نشان دهد این اقدام حداقلی چگونه نشان‌دهنده اثرات حداکثری است. حرکات بعدی رژیم صهیونیستی و هر کشور دیگری با اقتدار جواب داده می‌شود. در سایه مذاکره کدام کشور به حق خود رسید. در سایه اقتدار نظامی و تعقل موفقیت کسب می‌شود.

امام جمعه اهواز با اشاره به اجرای طرح نور، عنوان کرد: از نیروی انتظامی تشکر می‌کنم که با برنامه وارد شده است. تنها دولت و نیروی انتظامی نمی‌تواند بر این مشکلی که دشمن بر ما وارد کرده فائق بیاییم. همه باید تلاش کنیم. ادارات باید از خود شروع کنند. همه باید از خودمان شروع کنیم.

منبع/ایسنا

برچسب ها: نماز جمعه ، خوزستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار