آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای یک شهر خوزستان روز سه‌شنبه در وضعیت خطرناک تنفسی قرار گرفت.
کد خبر: ۱۱۶۰۳۱۶
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۳ 26 March 2024

تابناک خوزستان: براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ صبح براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در شهر گتوند با شاخص‌ ۵۰۰ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت خطرناک تنفسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش وضعیت هوای شهر هندیجان با شاخص ۱۰۷ و ایستگاه‌های استانداری و نیوساید اهواز به ترتیب ۱۲۳ و ۱۳۰ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس اعلام شده است.

همچنین شهرهای اندیمشک، حمیدیه، خرمشهر، دزفول، سوسنگرد، شادگان، کارون، ماهشهر و مسجدسلیمان به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

در این مدت هوای شهرهای بهبهان، رامشیر، رامهرمز، شوش و شوشتر با شاخص زیر ۵۰ در وضعیت سالم و پاک قرار دارد.

بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز هیچ روز سالم و پاکی را نداشت.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

برچسب ها: آلودگی هوا ، خوزستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار