مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: شبکه توزیع برق این استان با وجود بارش سنگین باران پایدار است.
کد خبر: ۱۱۶۰۲۵۹
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۶ 25 March 2024

تابناک خوزستان: علی خدری اظهار کرد: گروه‌های عملیاتی برق در سراسر استان خوزستان با شروع اولین بارش ها پیش از روز ۲۹ اسفند سال ۱۴۰۲ در آماده باش کامل قرار دارند تا در صورت نیاز وارد عمل شوند.

وی ادامه داد: با تلاش‌های انجام شده و رصد شبکه توزیع برق به صورت نقطه به نقطه و با استفاده از داده های برخط در حال حاضر مورد خاصی از قطعی برق وجود ندارد و در سراسر استان خوزستان، برق در پایداری کامل قرار دارد.

خدری افزود: در برخی نقاط به صورت محدود آسیب‌هایی به شبکه وارد شده که با توجه به فعالیت ۱۵۰ گروه ویژه عملیاتی در سراسر استان خوزستان این موارد جزیی به سرعت مرتفع شده است و مرکز دیسپاچینگ و کنترل شبکه این شرکت، بدون وقفه با به روز ترین امکانات برگرفته از هوش مصنوعی در حال بررسی شبکه برق استان است.

وی با اشاره به اینکه این شرکت پیش از وقوع بارندگی‌ها و با جدی گرفتن هشدارهای مسئولان، اقدام به تامین تجهیزات و یراق آلات شبکه و استقرار آن ها در مناطق مختلف کرده است، افزود: کماکان حدود یک هزار نفر از نیروهای عملیاتی توزیع برق خوزستان آماده هستند تا در صورت بروز هرگونه نارسایی احتمالی، بلافاصله وارد عمل شوند .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان از هم استانی‌ها خواست تا در صورت بروز مشکل در شبکه برق با شماره ۱۲۱ و یا نرم افزار کاربردی "برق من" موارد را به اداره برق منطقه محل سکونت خود اطلاع دهند.

اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به فعالیت سامانه بارشی طی امروز در استان هشدار سطح نارنجی صادر کرده است.

منبع/ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار