دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان بر نقش آموزش و پرورش در پیشگیری از ترویج مصرف مواد مخدر در میان نوجوانان تاکید کرد و گفت: پایین آمدن سن مصرف مواد مخدر زنگ خطر برای هر جامعه است و اولین نهادی که باید به صورت جدی به این مساله ورود کند، آموزش و پرورش است.
کد خبر: ۱۱۵۳۹۹۶
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۳ 12 February 2024

تابناک خوزستان: صادق جعفری چگنی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که امروز (۲۳ بهمن‌ماه) در دادگستری کل خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در راستای سیاست‌های مقابله‌ای با ترویج مصرف مواد مخدر و مبارزه با فروشندگان و توزیع‌کنندگان، نیاز به برنامه‌های جامع و همکاری همه نهادها و ادارات بوده که بخش مهمی از آن به عهده آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و سایر مجامع آموزشی و فرهنگی است.

به نقل از دادگستری کل خوزستان، وی ادامه داد: عواقب مصرف مواد مخدر و روان گردان باید به درستی برای نوجوانان و خانواده‌های آنان تبیین و آموزش داده شود.

جعفری چگنی همچنین بر تهیه بانک جامع متهمان و محکومان مرتبط با جرائم مواد مخدر و رصد افراد سابقه‌دار در جامعه، تاکید کرد و گفت: نوجوانان و جوانان، سرمایه‌های اجتماعی و آینده‌ساز جامعه هستند و حفاظت از آنان در توسعه پایدار جامعه نقش مهم و بسزایی دارد.

منبع/ایسنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار