افزایش ۴ درصدی مصرف برق خوزستان در ۱۰ ماهه امسال

مدیر دفتر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از رشد ۴ درصدی مصرف انرژی در شبکه برق خوزستان، در ۱۰ ماه گذشته سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۱۱۵۱۳۸۹
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۰ 28 January 2024

تابناک خوزستان: فرامرز شادفر با بیان اینکه در دی ماه ۲ هزار و ۱۱۵ گیگاوات ساعت برق در خوزستان تولید شده است، اظهار کرد: در ۱۰ ماهه سال جاری ۳۹ هزار و ۷۳ گیگاوات ساعت برق در خوزستان تولید شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۱ رشد ۱۷ درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: از مقدار برق تولیدی در دی ماه، ۱۲.۷ درصد در نیروگاه‌های برق‌آبی، ۸۶.۹ درصد در نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی و حدود ۰.۴ درصد در نیروگاه‌های تولید پراکنده بوده است.

مدیر دفتر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بیان کرد: از یک هزار و ۸۳۸ گیگاوات ساعت برق تولیدی در نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی در دی ماه، ۴۳ درصد توسط بخش خصوصی (نیروگاه‌های زرگان، آبادان، خرمشهر، بهبهان، غرب کارون و فجر) و ۵۷ درصد توسط بخش دولتی (نیروگاه‌های رامین، ماهشهر و دوکوهه) تولید و به شبکه تحویل شده است.

شادفر اظهار کرد: در این بازه زمانی انرژی مصرفی با ۲ هزار و ۱۳۱ گیگاوات ساعت ۷.۷ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش داشته و پیک مصرف در دی ماه ۱۴۰۲ با مصرف ۳ هزار و ۶۹۰ مگاوات نسبت به پیک بار دی ماه سال قبل، یک درصد افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: انرژی مصرفی در ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۲ برابر با ۳۹ هزار و ۳۲۷ گیگاوات ساعت بوده که نشان دهنده حدود ۴ درصد افزایش مصرف انرژی نسبت به مدت مشابه در سال قبل است.

ظرفیت منصوبه تولید نیروی برق استان خوزستان در بخش انتقال و فوق توزیع برابر با ۱۶ هزار و ۹۴ مگاوات است که از این میزان ظرفیت منصوبه، بخش آبی برابر با هشت هزار و ۱۹۴ مگاوات و در بخش حرارتی هفت هزار و ۵۵۸ مگاوات است. ظرفیت بخش نیروگاه‌های تولید پراکنده ( (DGشامل نیروگاه‌های حرارتی، نیروگاه‌های آبی و خورشیدی نیز ۳۴۲ مگاوات است.

منبع/ایسنا

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار