انعقاد قرارداد ۴ هزار میلیارد ریالی برای اجرای طرح فاضلاب خرمشهر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از امضای مبادله قرارداد ۴ هزار میلیارد ریالی برای اجرای طرح فاضلاب خرمشهر خبر داد و گفت: با امضای این قرارداد یکبار برای همیشه مشکل فاضلاب خرمشهر با مبادله حل می شود.
کد خبر: ۱۱۰۷۰۵۶
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۱ 25 May 2023

محمدرضا کرمی نژاد امروز ۴ خرداد در مراسم انعقاد قرارداد میان شرکت آب و فاضلاب خوزستان و بانک ملت به مناسبت سوم خرداد اظهار کرد: دولت سیزدهم در استان خوزستان در بخش آب و فاضلاب سنگ تمام گذاشته و امروز نیز یکی دیگر از گام های مهم زیرساختی برای تکمیل فاضلاب در شهر خرمشهر وارد فاز اجرایی شده است.

وی افزود: شهر خرمشهر سالیان سال است مشکل شبکه فاضلاب دارد که با نگاه خاص دولت سیزدهم و مجموعه وزارت نیرو و آبفای کشور یکبار برای همیشه مشکل فاضلاب مردم شهر خرمشهر با مبادله این قرارداد و تامین اعتبار برطرف می شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان بیان کرد: مبادله قرارداد ۴ هزار میلیارد ریالی طرح فاضلاب خرمشهر با استفاده از تسهیلات ماده ۵۶ امروز امضا و وارد فاز اجرایی شد.

کرمی نژاد تصریح کرد: توسعه زیرساخت های استان شامل بخش آبرسانی به روستاها و شبکه فاضلاب شهرهایی که مشکل دارند در دستور کار است و کار جهادی در اجرای پروژه فاضلاب اهواز موجب رضایتمندی مردم و دولت در سفر اخیر ریاست جمهور به خوزستان شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به استفاده از ماده ۵۶ فاینانس برای تکمیل شبکه فاضلاب گفت:  قرارگاه خاتم الانبیا از طریق تهاتر نفت تا سقف ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان که یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای خرمشهر و ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای آبادان است باقیمانده فاضلاب خرمشهر و آبادان را اجرایی خواهد کرد.

کرمی نژاد افزود: در حال حاضر ۳ پروژه فاضلاب در شهر خرمشهر در حال کار است و در مناطق مولوی، حمید آباد، صداقت، طوبیجات و عشایر اقدامات توسعه ای شبکه فاضلاب در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: از ابتدای دولت سیزدهم سرعت اجرایی شبکه فاضلاب شهر خرمشهر بیشتر شد و به ۵۱ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده ایم و با تکمیل اعتبارات لازم شبکه فاضلاب خرمشهر تکمیل می شود و شهر خرمشهر مثل اهواز تبدیل به یک کارگاه عمرانی در بخش فاضلاب خواهد شد.

منبع/ایسنا

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار