رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر اهواز گفت: قیمت گذاری میوه در بازار الغدیر اهواز از حالت دستی و سنتی به صورت هوشمند و برخط تغییر کرده که با ابتکار انجام شده علاوه بر ایجاد نظم از هرگونه افزایش قیمت و دلالی در این بازار مقابله شد.
کد خبر: ۱۰۸۶۷۵۳
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷ 11 January 2023

احمد سراج چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه حرکت در مسیر شفاف سازی قیمت میوه در میدان الغدیر اهواز به عنوان مبدا عرضه میوه و تره بار ان کلانشهر به صورت جدی دنبال می شود گفت: نرخ میوه در این بازار پیش از این به صورت دستی اعلام می شد که این فرصت را بررای سوء استفاده دلالان ایجاد می کرد.

سراج ادامه داد: با همکاری اتحادیه میوه و تره بار و نظارت دادستانی اهواز، اعلام قیمت میوه در میدان میوه و تره بار الغدیر اهواز از حالت دستی و سنتی به صورت هوشمند و شفاف و از طریق تابلو هوشمند بر اساس قیمت‌های اعلام شده سازمان صمت اعلام می شود.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر اهواز با اشاره به اقدام های انجام شده برای بهره بردارای از فاز ۲ میدان الغدیر گفت: فاز دوم این میدان میوه و تره بار از لحاظ سازه و سخت افزاری آماده است که با رفع مشکلات حقوقی آن، فضای بیشتر برای عرضه بهتر و بیشتر میوه و تره بار فراهم شود.

 

مشکلات کشتارگاه صنعتی اهواز کاهش می یابد

وی در ادامه مشکلات بهداشتی کشتارگاه صنعتی اهواز را مورد اشاره قرار داد و افزود: سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز با همکاری دستگاه های نظارتی از جمله بهداشت، حفاظت محیط زیست و با نظارت مستقیم دادستان به موضوع ورود و بخش قابل توجهی از مشکل های این کشارگاه در چندماه گذشته برطرف شده است.

سراج ضمن تاکید بر ضرورت ساماندهی کیوسک‌های مطبوعاتی سطح شهر ادامه داد: با توجه به اینکه قرارداد برخی از این کیوسک‌ها با سازمان مربوطه منعقد نشده بود، تمهیدات لازم برای انعقاد قرارداد، شناسایی و نظارت بر آن ها جدی تر شده است که این کار به زودی به اتمام می رسد.

 

سه بازارچه برای ساماندهی دستفروشان اهواز در نظر گرفته شد

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر اهواز گفت: سه بازار چه از جمله بازارچه صدف در منطقه آخر آسفالت، بازارچه ۶۸ متری در کوی علوی و بازار جمعه در محله مهدیس، جهت ساماندهی دستفروشان غرب اهواز در نظر گرفته شده که بر اساس زمان‌بندی مشخص این ساماندهی در کوتاه‌ترین زمان ممکن نهایی می شود.

سراج با بیان اینکه ۲۷ بازارچه ذیل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز وجود دارد افزود: با توجه به نیاز اهواز به ساماندهی جدی دستفروشان، علاوه بر این بازارچه ها جانمایی چندین بازارچه دیگر نیز در دستورکار است.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات در دستور کار برای عرضه مستقیم میوه و تنقلات عید نوروز در اهواز گفت: ایجاد بازارهای عرضه مستقیم میوه و تره بار، آجیل و خشکبار، صنایع دستی و نمایشگاه‌های هفت سین با کم‌ترین قیمت برای تنظیم بازار و دسترسی راحت شهروندان در سراسر کلانشهر اهواز دنبال می شود.

بیرانوند معاون وقت دادستان اهواز در آذرماه ۱۳۹۸ ضمن اعلام آغاز ساماندهی بازار الغدیر تاکید کرد که میدان میوه و تره بار الغدیر مدتها است که در تصرف برخی دلالان و واسطه ها قرار دارد و آنها در مقابل ۱۲۰ غرفه میدان باراندازهای غیر مجاز داشته و عملا در گرانی میوه و تره بار اهواز نقش مستقیم داشته اند.

اجرای طرح ساماندهی میدان میوه و تره بار پیش از این نیز طی سال های اخیر چندین بار در راستای حذف این دلالان و واسطه ها از گرانی میوه و تره بار در اهواز اجرایی شده که اجرای این طرح ها بی نتیجه بوده است.

برچسب ها: شهرداری اهواز
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار