بانک ملی ایران، اعتراضات کارگران گروه ملی را مشکوک خواند
بانک ملّی ایران ظرف سه ماه اخیر پرداخت هایی در زمینه رفع مشکلات کارگران کارخانه انجام داده است
کد خبر: ۴۷۹۸۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۲ 17 August 2017
در پی برخی اعتراضات و تجمعات کارگران و کارکنان گروه ملی صنعتی فولاد در مقابل بانک ملی شعبه مرکزی اهواز و تداوم اعتراضات در هفته های اخیر، بانک ملّی ایران اعلام کرد: ظرف دو، سه ماه اخیر این بانک به منظور رفع مشکلات کارگران گروه ملی فولاد اهواز، بیش از ۱۲۵ میلیارد تومان پرداخت کرده است.
 
به گزارش تابناک خوزستان بنقل از روابط عمومی بانک ملّی ایران، به دنبال درج برخی اخبار در رسانه ها که حاکی از اعتصاب کارگران شرکت مذکور به دلیل حقوق معوقه خود داشت، این بانک ضمن اعلام همکاری بانک ملّی ایران در پرداخت حقوق کارگران شرکت تاکید کرد: این اعتصابات در اثر تحریک عواملی است که تمایل ندارند مدیران این شرکت برای آینده و توسعه شرکت برنامه ریزی کنند.
 
این گزارش تاکید کرد: انجام این اعتصاب و اعتراض در حالی است که بانک ملّی ایران ظرف سه ماه اخیر پرداخت هایی در زمینه رفع مشکلات کارگران کارخانه انجام داده است از طرفی در حال حاضر کارخانجات و شرکت هایی هستند که بیش از شش ماه حقوق عقب افتاده دارند ولی از این اعتراضات مشکوک خبری نیست. 

به نظر می رسد هم مسئولان استان و هم نمایندگان منتخب کارگران می بایست نسبت به شفاف سازی وضعیت شرکت و همچنین وضع پرداخت حقوق کارگران و کارکنان اقدام نمایند و اطلاع رسانی لازم و بموقع به مردم انجام بشود تا جلوی هرگونه سوءاستفاده احتمالی گرفته شود. ضمن آنکه به نظر می رسد مسئولان عالی استان، قوه قضاییه و بانک ملی ایران می بایست سریعتر نسبت به رفع و رجوع مشکلات حقوق و قضایی مربوط به این شرکت اقدام نمایند و برنامه ریزی لازم برای از سرگیری و رونق فعالیت شرکت انجام بشود.

همچنین تعیین نمایندگانی از سوی کارگران و کارمندان برای پیگیری قانونمند مطالبات بجای ادامه تجمعات می تواند مسیر پیگیری ها را هموارتر و شفاف تر نماید.

گروه ملی صنعتی فولاد ایران در سال 88 به گروه صنعتی آریا به سرپرستی مه آفرید امیر خسروی محکوم معروف به اختلاس بزرگ واگذار شد.

2 سال بعد از این واگذاری و در پی افشای اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در خوزستان، حساب های مالی گروه ملی به مبلغ 2 هزار میلیارد ریال توسط قوه قضائیه مسدود و گردشهای مالی این شرکت زیر نظر دادستانی و مدیران منصوب آن اداره می شود.

از اسفند ماه سال گذشته گروه ملی به بانک ملی مرکزی واگذار شد اما گفته می شود هنوز برخی مسائل بروکراتیک قضایی و موضوعات مربوطه میان دادستانی، بانک ملی و ...حل نشده است.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار