سرقت ۱۶ هزار درب منهول فاضلاب در اهواز طی سه سال گذشته

قائم مقام آبفای اهواز از سرقت ۱۶ هزار درب منهول فاضلاب در اهواز طی سه سال گذشته خبر داد و گفت: این موضوع، حوادث و مشکلات متعددی برای شهروندان ایجاد کرده است.
کد خبر: ۱۱۷۴۶۷۰
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۱ 07 July 2024

تابناک خوزستان: فرزان عباسیان اظهار کرد: سرقت درب منهول‌ها علاوه بر بروز مشکل در تردد وسایل نقلیه، باعث انسداد خطوط و پس زدگی فاضلاب به مرور زمان خواهد شد.

وی با اشاره به شناسایی سه هزار درب منهول به سرقت رفته در سال جاری افزود: امسال یک هزار درب منهول فاضلاب در سطح شهر نصب شده و در حال خرید یک هزار درب دیگر هستیم؛ تلاش بر این است تا قبل از شروع فصل بارندگی، مابقی درب‌ها نصب شود.

قائم مقام آبفای اهواز بیان کرد: درب‌های سابق از جنس چدن بود و به دلیل ارزش مالی، به سرقت می‌رفت به همین دلیل در سال‌های اخیر به نصب درب‌های کامپوزیتی و کم ارزش مبادرت شد.

وی با تقدیر از زحمات نیروی انتظامی گفت: جلوگیری از به سرقت رفتن درب های منهول از آبفا به تنهایی ممکن نیست و انتظار می رود دیگر مراجع ذیصلاح به طور جدی در این موضوع ورود کنند.

عباسیان ادامه داد: سرقت درب منهول در اهواز افزایش یافته که مشکلات متعددی برای شهروندان ایجاد خواهد کرد لذا باید اقدامات فرهنگی مناسبی در این خصوص انجام شود.

سرقت درب های منهول در برخی از شهرهای استان خوزستان به معضلی جدی تبدیل شده و بارها باعث به خطر افتادن جان کودکان بر اثر سقوط در سامانه فاضلاب شده است.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار