استاندار خوزستان همراه با فرمانده سپاه ولیعصر (عج) استان به مناسبت عید قربان و دهه ولایت و امامت با جمعی ازشیوخ و بزرگان عشایر عرب استان دیدار و گفت و گو کردند.
کد خبر: ۹۸۰۳۷۵
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱ 22 July 2021

 استاندار خوزستان همراه با فرمانده سپاه ولیعصر (عج) استان به مناسبت عید قربان و دهه ولایت و امامت با جمعی ازشیوخ و بزرگان عشایر عرب استان دیدار و گفت و گو کردند.

در این نشست صیمانه ابتدا تعدادی از شیوخ عرب به بیان مشکلات و دغدغه های روز استان و کاستی ها و نارسایی های مختلف در حوزه های زیرساختی و اشتغال پرداختند.
در ادامه استاندار خوزستان با تشریح پیگیری ها و اقدامات صورت گرفته برای کاهش مشکلات کشاورزان، دامداران و روستاهای دچار تنش آبی استان گفت: اعتباری حدود ۱۲ هزار میلیارد ریال برای پرداخت خسارت کشاورزان و دامداران، انجام پروژه های ضربتی برای آبرسانی و تامین تانکرهای متعدد در نظر گرفته شده است.
قاسم سلیمانی دشتکی افزود: با مصوبه دولت این اعتبار به صورت صد در صدی تخصیص خواهد یافت و ۵۰ درصد از این رقم که حدود ۶هزار میلیارد ریال است روز دوشنبه هفته آینده به صورت نقد واریز خواهد شد.
استاندار خوزستان بیان کرد: همچنین اقدامات اضطراری برای مرطوب سازی کانال ها و انهار مختلف صورت گرفته است و در زمینه شبکه فاضلاب و روان آب ها نیز با پیگیری که شده ۵۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی جذب شده است.
سلیمانی اظهار داشت : در وقایع روزهای اخیر استان گله مندی ها و خواسته های جوانان و مردم بر حق است و دولت و نظام هم با همه توان برای کاهش آلام مردم و انجام خواسته های آنان پای کار آمده است اما انتظار است شیوخ، بزرگان و نخبگان استان جوانترها را به خویشتن داری، کنار گذاشتن احساسات کاذب و پرهیز از دنباله روی و افتادن در مسیر نقشه های شوم دشمنان
نصیحت و ارشاد نمایند چرا که همه ما از همین نظام هستیم و نباید اجازه دهیم نظام ما آسیب ببیند.
در ادامه فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان با تشریح اقدامات سپاه و نیروهای جهادی برای انجام پروژه های ضربتی آبرسانی و امدادرسانی به آسیب دیدگان از خشکسالی گفت: این نشست های صمیمانه میان مسئولان و مردم در سطح دنیا کم نظیر است و نشان دهنده الفت عمیق و انسجام میان اقوام و حاکمیت است و مهمترین سرمایه نظام نیز همین اعتماد و رافت اسلامی میان جامعه و مسئولان است.
سردار حسن شاهوارپور بیان کرد: همه ما از خانواده نظام هستیم و در هر خانواده ای هم ممکن است اختلاف نظر و کاستی وجود داشته باشد اما نباید اجازه دهیم بیگانگان و دشمنان از این اختلافات درونی سواستفاده نمایند.

تابستان امسال خوزستان با تنش آبی و خشکسالی مواجه است و دامدارن و کشاورزان در این شرایط بحرانی دچار ضرر و زیان شده اند.

نگرانی مردم در پی بحران آب در استان اعتراضاتی را به همراه داشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین