بی شک نگاه اصلی ما در تولید دارو نیاز 5 میلیون جمعیت خوزستان است، زیرا می دانیم در خوزستان بیماری های خاصی وجود دارد که نیاز به داروهای خاص هم می باشد و با تکنولوژی رو و با ورود دستگاه های مدرن با تولید دارو برای رفع نیاز مردم خوزستان و کشور خواهیم پرداخت. 
کد خبر: ۹۶۱۸۶۵
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۲ 05 May 2021

تابناک خوزستان: 
غلامرضا عشق ترکی فروشانی مالک خصوصی شرکت لوله سازی خوزستان عصر امروز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه جاری در نشست خبری با اصحاب رسانه از راه اندازی خط تولید این شرکت در آینده نزدیک خبر داد.

وی با اشاره به تاریخچه ایجاد کارخانه لوله سازی خوزستان گفت: کارخانه لوله سازی در سال ۱۳۵۴ در زمینی به مساحت ۲۲ هکتار به عنوان یک واحد ریخته گری جهت تامین لوله و قطعات چدنی تاسیس گردید و بعد از انقلاب به بهره برداری رسید .

مالک خصوص این شرکت با اشاره به علت تعطیلی لوله سازی خوزستان از سال ۹۶ گفت: تولیدات این شرکت لوله های چدنی ( داکتیل ) منحصرا مورد درخواست وزارت نیرو بوده و در ده هشتاد با تغییر نوع سفارش و استفاده از محصولات جایگزیین ( لوله های پلی اتیلن ) دیگر عملا بازار داخلی خود را از دست داده و استفاده از این محصولات منسوخ گردید و شرکت عملا به علت فرسودگی خط تولید ، توان رقابت با محصولات مشابه را نداشته است .

وی ادامه داد: در سال ۸۶ ، ۹۶% سهام کارخانه لوله سازی به اینجانب واگذار گردید. در ان زمان ۸۰۰ نفر پرسنل مشغول به کار بودن که با توجه به منسوخ شدن این واحد تولیدی ، عملا تا سال ۹۰ با گرفتن تسهیلات از بانک ها سعی در حفظ و رونق کارخانه داشته ام ولی با تمام تلاشهای شبانه روزی و درخواست های مکرر از ارگان های ذیربط هیچگونه مساعدتی در این زمینه نگردیده است . عملا در سال ۹۲ مجددا کارخانه با تولید قطعات اولیه شروع به کار کرد و این امر تا سال ۹۶ ادامه داشت ولی به دلیل توقیف اموال به علت بدهی های کارگری و بانک ها و سازمان های دولتی ادامه فعالیت مقدور نبود .

عشقی ترکی فروشانی با اشاره به اولویت های پیش روی این کارخانه گفت: از مجموع ۸۰۰ پرونده که در محاکم قضایی مفتوح بوده ، بیش از یک دهه تعیین و تکلیف نگردیده که با مشورت و رایزنی مسئولین محترم قضایی استان و فروش آهن آلات سوله تولید نزدیک به ۶۰۰ پرونده تعیین تکلیف و با اخذ رضایت نامه از شاکیان مختومه شده است و اولویت خود را تسویه به کارگران و طلبکاران شرکت گذاشته ایم و بعد از آن با اخذ مجوزهای لازم زیست محیطی و غذا و دارو به احداث کارخانه داروسازی روی خواهیم آورد.

وی ادامه داد: لازم به ذکر است افرادی سود جو و معاند که با هدف منحرف کردن اذهان عمومی و دستگاه قضا سعی بر آن داشته تا مانع از پرداخت بدهی ها و تسویه حساب با کارگران گردد.

مالک خصوصی شرکت لوله سازی خوزستان مجدد به اهداف اولیه و اصلی لوله سازی خوزستان اشاره کرد و گفت: در درجه اول هدف اصلی بنده تسویه کامل حقوق کارگران لوله سازی است و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و رئیس محترم قوه قضاییه مبنی بر راه اندازی خطوط تولید است لذا ما شروع به مکاتباتی با سازمان صمت استان کردیم و طرح عظیم احداث یکی از بزرگترین کارخانه های تولید دارو ، لوازم بهداشتی و آرایشی و همچنین احداث سایت عظیم پژوهشگاه مطالعاتی و تحقیقاتی است تا بتوانیم با استفاده از جوانان تحصیل کرده استان به دستاوردهای عظیمی برای کشور عزیزمان ایران دست یابیم. این پروژه باعث اشتغال بیش از ۵۰۰ نفر نیروی کار میشود و در ۲ فاز احداث خواهد گردید.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه کارخانه تولید دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی در خوزستان می تواند سالیانه یک میلیارد قرص و کپسول را تولید کند گفت: بی شک نگاه اصلی ما در تولید دارو نیاز 5 میلیون جمعیت خوزستان است، زیرا می دانیم در خوزستان بیماری های خاصی وجود دارد که نیاز به داروهای خاص هم می باشد و با تکنولوژی رو و با ورود دستگاه های مدرن با تولید دارو برای رفع نیاز مردم خوزستان و کشور خواهیم پرداخت. 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار