معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: این سازمان به هر اندازه که لازم باشد برای تکمیل پروژه‌های مسکن مهر در خوزستان اعتبار اختصاص خواهد داد.
کد خبر: ۹۶۱۸۵۶
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۲ 05 May 2021

احمد اصغری مهرآبادی روز چهارشنبه در نشست شورای مسکن خوزستان در استانداری خوزستان بیان کرد: تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های مسکن مهر تا پایان دولت دوازدهم یک اولویت و ضرورت است که وزارت راه و شهرسازی آن را با جدیت دنبال می‌کند.

وی طولانی شدن پروژه‌های مهر را باعث نارضایتی متقاضیان دانست و گفت: براین اساس به منظور تکمیل این پروژه‌ها امسال برای خوزستان با اختصاص یک هزارو ۳۰۰ میلیارد ریال موافقت شده است.

مهرآبادی ادامه داد: در بازدید امروز خود از پروژه‌های مسکن مهر و همچنین طرح اقدام ملی مسکن خوزستان، بخشی از مشکلات موجود در مسیر پیشرفت پروژه‌ها بررسی و برطرف شد.

وی همچنین تسریع در اجرای پروژه‌های اقدام ملی مسکن خوزستان را مورد تاکید قرار داد و گفت: منابع مالی این طرح نیز برابر با پیشرفت پروژه‌ها به خوزستان اختصاص خواهد یافت.

معاون وزیر راه و شهرسازی خوزستان در خصوص نحوه برگشت زمین‌های مردم در شهرستان لالی در شمال خوزستان که سالها پیش از سوی وزارت نفت تملک شده بود بیان کرد: در این زمینه تلاش می‌شود که برابر قوانین و مقررات تصمیم‌گیری شود.

بر اساس این گزارش، وزارت نفت ۸۰ سال پیش بخشی از زمین‌های شهرستان لالی را به دلیل وجود معادن نفتی تملک کرد که به تازگی این وزارتخانه تصمیم به عودت زمین‌ها به مردم گرفته است.

در متن صورتجلسه برگشت این زمین‌ها آمده است که زمین‌ها به صورت رایگان به مردم عودت داده شوند اما اداره کل راه و شهرسازی خوزستان در این خصوص اقدام به اعمال ماده ۱۰ قانون تملک زمین‌های شهری و املاک کرده که روند برگشت زمین‌ها به مردم، هزینه‌هایی را درپی دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار