رییس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: روزانه به طور متوسط بیش از یک هزار نفر به مراکز منتخب بهداشتی در سطح شهر مراجعه می کنند که تست PCR نیمی از آنها مثبت است.
کد خبر: ۹۶۱۶۵۱
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۷ 05 May 2021

دکتر مهران احمدی بلوطکی اظهار داشت: بار مراجعات نسبت به یکی، ۲ هفته قبل روند کاهشی داشته با این وجود تمام ظرفیت بهداشت و درمان استان و اهواز در بخش های مراجعات سرپایی و بستری پای کار است.

وی افزود: مراکز منتخب در سطح شهر اهواز از مبتلایان تست PCR می گیرند همچنین تیم های رهگیری در قالب طرح شهید سلیمانی کار بیماریابی را انجام می دهند.

رییس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: وضعیت بیماری در روزهای اخیر به ثبات نسبی رسیده هر چند آمار هنوز بالا است ولی روند مراجعات با شیب ملایم تری در حرکت است.

وی با بیان اینکه مراکز بهداشتی و درمانی با تمام توان در حال خدمت رسانی هستند افزود: این توانمندی و ظرفیت در مجموعه بهداشت و درمان استان وجود دارد تا بیماری مدیریت شود و در طول ۱۵ ماه گذشته اقدامات موثری صورت گرفته است البته در این راه به همکاری مردم و سایر دستگاهها نیاز داریم.

احمدی بلوطکی با اشاره به اینکه ۵۷ درصد موارد بیماری در خانواده ها است گفت: ما انتظار داریم که مردم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کرده و مراقب سلامتی خود باشند همچنین از حضور در دورهمی های خانوادگی و ترددهای غیرضروری پرهیز کنند.

وی افزود: از والدین درخواست داریم در شرایط موجود، بیشتر مراقب فرزندانشان باشند و تصور نکنند که آنها از بیماری مصون هستند.

در حال حاضر هفت شهرستان استان در وضعیت قرمز شیوع کرونا، ۱۱ شهرستان نارنجی و ۹ شهرستان زرد هستن

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار