استاندار خوزستان گفت: علمای بزرگ استان برای کاهش روند ابتلای به کرونا در ایام عیدفطر و پس از آن همراهی و کمک کنند.
کد خبر: ۹۶۰۸۳۱
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶ 01 May 2021

قاسم سلیمانی دشتکی در نشست استانی مدیریت کرونا که در محل استانداری برگزار شد بیان کرد: از آنجا که ۵۷ درصد موارد ابتلا به بیماری در خانواده‌ها است باید تمرکز خود را در این بخش قرار دهیم لذا باید کاری کنیم که دورهمی‌های خانوادگی کمتر شود.

وی با تاکید بر دعوت از شیوخ و بزرگان طوایف عرب در جلسات و استفاده از نظر آنها گفت: از علمای بزرگ استان همچون آیات عظام موسوی جزایری، شفیعی، موسوی فرد، حیدری، کعبی که در شیوخ عرب نفوذ دارند انتظار داریم در خصوص عید فطر و جلوگیری از تجمع و دورهمی خانوادگی اطلاعیه صادر کنند تا روند کرونا در استان سیر صعودی نداشته باشد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه برنامه‌های صدا و سیما از نظر کیفی باید بهتر باشد و مردم را نسبت به برگزاری جشن عید فطر هوشیار کند افزود: فرمانداران نیز از افراد بزرگ شهرستان، ائمه جمعه و جماعت کمک بگیرند تا در ایام عید فطر و پس از آن شاهد موج جدید کرونا نباشیم.

وی به نصب بنر به زبان عربی در مناطق مختلف خوزستان اشاره کرد و گفت: لازم است که تمام شهرداران استان، این بنرها را در میدان‌ها و اماکن پرتردد نصب کنند.

وی ادامه داد: همچنین ارسال پیامک به زبان عربی برای مخاطبان با مسوولیت مخابرات باید در دستور کار قرار گیرد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز موظف است در ایام باقیمانده تا عید فطر، اقدام لازم را در فضای مجازی در این زمینه انجام دهد.

توزیع کمک مومنانه به صورت متمرکز

سلیمانی دشتکی خطاب به فرمانداران گفت: تمام کمک‌های مومنانه چه از مردم و یا خیرین باید به صورت متمرکز و به وسیله قرارگاه عملیاتی نظارت بر کرونا درخوزستان توزیع شود تا کمک‌ها به صورت عادلانه به دست نیازمندان برسد.

وی افزود: همه مدیران کارخانه‌ها باید به مسوولیت اجتماعی خود در قبال مردم عمل کنند و با عنوان کمک مومنانه و فراهم کردن زیرساخت‌های طرح شهید قاسم سلیمانی پای کار باشند؛ همچنین فرمانداران موظف هستند، کمک‌های مومنانه را در اختیار قرارگاه شهرستان قرار دهند.

استاندار خوزستان با بیان اینکه شرکت‌های زیادی در خوزستان وجود دارند که باید در قبال عوارضی که به مردم وارد می‌کنند خدمات ارایه دهند گفت: اگر این دستگاه‌ها با قرارگاه نظارت بر کرونای استان همکاری نکنند با آنها برخورد جدی می‌شود.

قرارگاه نظارتی کرونای خوزستان کار تهیه ماسک را به افراد دیگری واگذار نکند

وی افزود: با برنامه ریزی صحیح، می‌توان با همکاری شرکت‌ها و دستگاه های ماسک مورد نیاز را تامین و در اختیار قرارگاه ستاد کرونا خوزستان قرار داد.

وی ادامه داد: برای گرفتن کمک مومنانه از دستگاه‌ها نیازی به برگزاری جلسه نیست بلکه می‌توان با برقراری یک تماس اقدام لازم را انجام داد.

سلیمانی دشتکی بیان کرد: انتظار داریم مسوولان قرارگاه عملیاتی ستاد کرونای استان خود دنبال کارها برود و تهیه ماسک و کمک مومنانه را به افراد دیگری واگذار نکند. مگر هزینه سه میلیون ماسک چقدر می‌شود که نمی‌توان آن را تامین کرد؟ باید از امکانات شرکت‌های موجود در خوزستان مثل پتروشیمی‌ها، ملی حفاری، نفت و غیره بهره گرفت.

جمع‌آوری متکدیان هندی، پاکستانی و بنگلادشی از استان

وی ادامه داد: برای جلوگیری از انتشار بیماری باید متکدیان هندی، پاکستانی و بنگلادشی هر چه سریعتر از این استان خارج شوند.

استاندار خوزستان گفت: هم اکنون روند شیوع کرونا در خوزستان ثابت است اما اگر در ۱۰ روز آینده فشارها را بیشتر نکنیم این احتمال وجود دارد که پس از عیدفطر مجدد روند بیماری افزایشی ‌شود.

وی با بیان اینکه تمام اماکن و سالن‌های ورزشی دولتی خوزستان که برای انجام واکسیناسیون مورد نیاز بهداشت و درمان است باید در اختیار آنها قرار گیرد افزود: با توجه به اینکه در آینده نزدیک واکسیناسیون گسترده شروع خواهد شد به نیروی بیشتری برای واکسن زدن نیاز داریم لذا با تشخیص دانشگاه علوم پزشکی می‌توان از بسیج و هلال احمر با ارایه آموزش لازم و دریافت گواهینامه استفاده کرد.

بر اساس آخرین رنگبندی وزارت بهداشت ۱۰ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۹ شهرستان نارنجی و هشت شهرستان زرد کرونایی هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار