مدیر کل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری گفت: با عامل سوء استفاده کننده از خودروی دولتی برخورد قانونی و قاطع به عمل خواهد آمد.
کد خبر: ۹۶۰۴۹۰
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۷ 30 April 2021

رسول امیری با اشاره به انتشار فیلمی در فضای مجازی که در آن فردی با خودروی دولتی در شب با دورگردانی حیوانی در شهر اهواز اقدام نموده اظهار داشت: اداره کل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری به این موضوع ورود کرده و با سوء استفاده کنندگان از اموال دولتی برخورد قانونی لازم را به عمل خواهد آورد.
وی افزود: مطابق آیین نامه چگونگی استفاده از اموال دولتی، هرگونه استفاده از خودروهای دولتی خارج از قوانین و مقررات مربوط به این آیین نامه در حکم تصرف غیرمجاز در اموال دولت محسوب می شود و نیز با استناد به ماده ۵۹۸ قانون مجازات اسلامی، فرد خاطی بر این اساس مورد بازخواست و پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
امیری خاطرنشان کرد: خودروی مشاهده شده ، متعلق به یکی از ادارات کل استان بوده که پس از شناسایی سریعا به مدیرکل مربوطه اعلام و تذکرات لازم داده شد و در اسرع وقت نیز در خصوص فرد خاطی اقدامات قانونی لازم صورت خواهد گرفت.
مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری خوزستان‌ تاکید کرد: خودروهای دولتی متعلق به بیت المال هستند و همه مدیران و استفاده کنندگان از آن ها باید نهایت دقت و تلاش خود را در حفظ و نگهداری اموال بیت المال را داشته باشند و اجازه ندهند این گونه کارهای ناشایست موجب نارضایتی اجتماعی شود و مردم را نسبت به مسئولین بی اعتماد نکنند.
به گفته این مقام‌مسئول، اداره کل بازرسی استانداری به محض اطلاع از موضوع، به سرعت نسبت به برخورد با فرد مسئول در اداره مذکور اقدام نموده و طی مکاتبه ای به همه ادارات و دستگاه های دولتی خواستار حفاظت و مراقبت کامل از اموال دولتی متعلق به بیت المال شد.

برچسب ها: رسول امیری
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار