رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ هزار و ۲۰۰ تست کرونا از افراد مشکوک در استان خوزستان انجام شد.
کد خبر: ۹۴۶۱۱۵
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۶ 05 March 2021

دکتر فرهاد ابول نژادیان در حاشیه برگزاری مراسم فوق العاده ستاد کرونای استان خوزستان در استانداری در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بار مراجعه به بیمارستانها در خوزستان همچنان زیاد هست به طوریکه بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به بیمارستانهای استان و چهار هزار نفر هم به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کرده اند.

وی اضافه کرد با توجه به شیوع بیماری کرونای انگلیسی مردم باید در این خصوص همراهی و همکاری بیشتری با ما داشته باشند و با ماندن در خانه به قطع این زنجیره کمک کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: به همین منظور طرح شهید قاسم سلیمانی با قوت در حال اجراست و بیماریابی با شدت بیشتری در استان انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ هزار و ۲۰۰ تست کرونا در استان انجام شده که تعداد زیادی از آنان مثبت و منجر به بستری تعدادی از این افراد شد.

دکتر ابول نژادیان افزود: ۱۱ برابر تعداد بستریهای انجام شده در ۲۴ ساعت گذشته استان تست مثب کرونایی داشتیم که همه آنها قرنطینه شدند و امیدوارم مردم با همراهی بیشتر برای کنترل بحران کرونا فرزندانشان را در دانشگاه علوم پزشکی کمک کنند.

وی در خصوص کمبود کادر پرستاری هم گفت: خوشبختانه با ایجاد ظرفیتهای فراوان و بکارگیری تمامی پتانسیلهای موجود در بخش درمان استان فعلا مشکل خاصی در این زمینه نداریم و کمبودهای لازم را هم با لغو مرخصی پرستاران و کادر درمانی استان برطرف کرده ایم.

وی در خانه ماندن و رعایت پروتکل های بهداشتی را بهترین شیوه برای قطع زنجیره ویروس کرونا در استان دانست و گفت: با توجه به قدرت سرایت ویروس انگلیسی کرونا مردم از رفتن به جاهای شلوغ مثل بازار خودداری کنند و در صورت الزام به خارج شدن از منزل از ماسک استفاده کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار