معاون سازمان برنامه و بودجه:
معاون امور مجلس و توسعه منطقه‌ای سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: سهم خوزستان از اعتبارات مربوط به فروش نفت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ افزایش یافته است.
کد خبر: ۹۴۳۷۰۶
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۶ 24 February 2021

قاسم رمضان‌پور نرگسی  از طریق ویدیو کنفراس در آیین تودیع و معارفه رییسان قدیم و جدید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان بیان کرد: در لایحه بودجه سال آینده کشور، توجه ویژه به موضوع آب و فاضلاب خوزستان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه این لایحه هم‌اکنون توسط کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است گفت: از اعضای این کمیسیون که تعدادی از آنها نیز نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی هستند خواسته می‌شود تا در تصویب ردیف‌های اعتباری لایحه بودجه سال آینده سرعت عمل بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: مسوولان ملی که به خوزستان سفر می‌کنند اگر قول و وعده‌ای می‌خواهند بدهند ابتدا پشتوانه‌های اجرایی و عملی این وعده‌ها را بررسی کنند و سپس به بیان آن بپردازند.

خوزستان بیشترین اعتبارات استانی را دارد

رییس امور استان‌ها و مناطق سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این نشست ، از طریق ویدیو کنفرانس گفت:در لایحه بودجه سال آینده کشور، استان خوزستان بیشترین اعتبارات استانی تملک دارایی‌ها و عمرانی را به خود اختصاص داده است و تلاش می‌شود تا این اعتبارات در سال ۱۴۰۰ با روند متعادل و خوبی تخصیص پیدا کنند.

علیرضا نعمتی به افزایش ۸۱ هزار میلیارد ریالی اعتبارات سه درصد فروش نفت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود:استان خوزستان از این ردیف اعتباری سهم قابل توجهی را خواهد داشت که نسبت به بودجه امسال آن، با رشد بیشتری همراه است.

وی ادامه داد: اعتبارات هزینه‌ای خوزستان در این لایحه بودجه از رشد ۶۳ درصدی برخوردار شده که امیدواریم جبران بخشی از مشکلات پیش آمده در زمینه حقوق و مزایای کارکنان دولت گردد.

رییس امور استان‌ها و مناطق سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: در روزهای آینده برای کل کشور تخصیص‌های جدیدی از ردیف سه درصد فروش نفت انجام خواهد شد که بخش قابل توجهی از آن مربوط به استان خوزستان است.

در این آیین حکم محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه بودجه کشور در انتصاب مهرداد نیکو به عنوان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان ابلاغ شد. پیش از این امید حاجتی به مدت بیش از ۶ سال مسوولیت این سازمان را بر عهده داشت.

گفته می شود حاجتی قرار است به‌عنوان مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها منصوب شود.

برچسب ها: خوزستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار