دومین نمایشگاه تخصصی مسکن و شهرسازی و دومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران با حضور دکتر جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور ، دکتر شجاعان رئیس مرکز توسعه ارتباطات، اطلاعات و آمار وزارت کشور ، دکتر شکرچی زاده رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و روسای اتحادیه ها و انجمن های صنفی در محل مصلای امام خمینی (ره) گشایش یافت.
کد خبر: ۹۳۵۱۷۱
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶ 26 January 2021

دومین نمایشگاه تخصصی مسکن و شهرسازی و دومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران صبح امروز با حضور دکتر جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور ، دکتر شجاعان رئیس مرکز توسعه ارتباطات، اطلاعات و آمار وزارت کشور ، دکتر شکرچی زاده رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و روسای اتحادیه ها و انجمن های صنفی در محل مصلای امام خمینی (ره) گشایش یافت.

به گزارش سایت شهرداری اهواز این دو نمایشگاه با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، مرکز توسعه دولت الکترونیک در بخش های مسکن ، شهرسازی، عمرانی، پژوهشی، مخابراتی، پروژه های شهری و شهر هوشمند برگزار شده است.

علی احمدی سرپرست اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز در این رابطه عنوان کرد:شهرداری اهواز با هدف ارائه دستاوردها و عملکرد خود در این نمایشگاه حضوری پررنگ داشت و برنامه ها و دستاوردهای یکساله خود را در معرض دید عموم قرار داد و دکتر جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور ضمن بازدید از غرفه شهرداری اهواز در جریان آخرین دستاوردها و توانمندیهای شهرداری این کلانشهر قرار گرفت.

احمدی گفت: این نمایشگاه ها با مشارکت 245 شرکت دانش بنیان، سازمان و شهرداری های استان های کشور در حوزه های آشنایی با مفاهیم جدید در طراحی شهر هوشمند، بررسی مسئله انرژی و آب و ارائه راه‌حل‌های مناسب در جهت توسعه عمرانی و شهری، توسعه بازار شهر هوشمند، استفاده از دستاوردها و تجربیات موفق شهرهای هوشمند، ایجاد انگیزه جهت سرمایه‌گذاری بخش‌های مختلف خصوصی و دولتی در حوزه شهر هوشمند،مدیریت بحران شهرها ( سیل, زلزله, خشکسالی, گرد و غبار)،جذب و هدایت سرمایه‌های داخلی و خارجی جهت ورود به پروژه‌های شهر هوشمند به منظور ایجاد رونق و توسعه آن و ایجاد منابع پایدار در توسعه محیط ‌زیست برخی از محورهای برگزاری این نمایشگاه ها است.

 

این مقام مسئول همچنین در خصوص شرکت کنندگان در دومین نمایشگاه تخصصی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری یادآور شد: از مجموع 245 ارگان شرکت کننده در نمایشگاه ، 100 شرکت و سازمان دولتی، حدود 80 شرکت دانش بنیان و 65 استارتاپ حضور داشتند.

وی افزود: شهر هوشمند یکی از بخشهای اصلی این رویداد است و موضوعی است که در سال‌های اخیر به یکی از مسائل داغ بدل شده است؛ به طوری که حتی پنج شهر ارومیه، اصفهان، تهران، مشهد و تبریز به عنوان شهرهای هوشمند ایران معرفی شده‌اند.

دومین نمایشگاه تخصصی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری و دومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران از امروز تا 7 بهمن ماه در مصلی امام خمینی (ره) تهران میزبان مدیران، متخصصین و کارشناسان خواهد بود.

شهر خوب و زیبا و سالم محصول مشارکت اجتماعی مسئولین و مردم است

برچسب ها: شهرداری اهواز
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار