سرپرست فرمانداری شادگان با تاکید بر جذب نیروی بومی در شرکت فولاد این شهرستان گفت: جذب نیروی بومی در واحدهای تولیدی، فولاد و سازمان‌های شادگان به عنوان مطالبه‌ مردم از سوی کارفرمایان، صاحبان صنایع و ادارات در اولویت قرار گیرد.
کد خبر: ۹۳۴۴۶۷
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۷ 24 January 2021

سرپرست فرمانداری شادگان با تاکید بر جذب نیروی بومی در شرکت فولاد این شهرستان گفت: جذب نیروی بومی در واحدهای تولیدی، فولاد و سازمان‌های شادگان به عنوان مطالبه‌ مردم از سوی کارفرمایان، صاحبان صنایع و ادارات در اولویت قرار گیرد.

 امید صبری‌پور شنبه در نشست شورای اشتغال شهرستان شادگان با اشاره به لزوم توجه بیش از پیش به جوانان بومی این شهرستان اظهار داشت: استفاده از ظرفیت جوانان در عرصه‌های گوناگون به عنوان سرمایه‌های اصلی و ملی کشور بسیار اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه در بحث اشتغال و استخدام حق تقدم با نیروهای جوان بومی شهرستان است افزود: با توجه به ظرفیت‌های بسیار مطلوب شادگان، در راستای برطرف کردن دغدغه‌های جوانان، باید اقدامات مقتضی و مورد نیاز در دستور کار دستگاه‌های اجرایی و صنایع بخصوص شرکت فولاد شادگان قرار گیرد.

سرپرست فرمانداری شادگان بیان کرد: به کارگیری تمامی ظرفیت‌های محلی و استفاده از نیروهای تحصیل کرده بومی به سود شرکت‌های تولیدی و کارخانه‌هاست و رضایتمندی بیشتر مردم منطقه را به همراه دارد.

صبری‌پور با بیان اینکه بومی گزینی در استخدام‌های این شهرستان ضروری است و هیچ مدیری حق ندارد مطالبه مردم در این زمینه را نادیده بگیرد اظهار داشت: موضوع اشتغال باید به اولویت اصلی و نخست مسوولان شهرستان شادگان تبدیل و در این راستا از تمام ظرفیت‌ها و امکانات موجود استفاده شود.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت رفع دغدغه مردم در زمینه آلودگی هوا و رعایت مقررات زیست محیطی از سوی شرکت فولاد شادگان گفت: ایجاد بوستان و فضای سبز در کنار مجتمع فولاد شادگان در دستور کار مدیران این مجتمع قرار گیرد.

صبری‌پور بود گفت: برخی دستگاه‌های اجرایی در مسیر اجرای طرح‌های اشتغالزا، خدماتی و عمرانی شهرستان سنگ اندازی یا ملاحظه کاری می‌کنند.

وی با بیان اینکه مشکلات این شهرستان در بخش‌های مختلف با ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال قابل حل است گفت:برخی امور در شادگان سلیقه‌ای و بدون در نظر گرفتن سهم و نقش مردم اجرا شده که این مشکل، تاثیر مناسبی در زندگی و اشتغال آنها نداشته است.

سرپرست فرمانداری شادگان با تاکید بر تهیه و تامین کالاهای مورد نیاز ارگان‌های دولتی و خصوصی از واحدهای تولیدی این شهرستان افزود: این اقدام رونق اقتصادی تولیدکننده‌های شهرستان و همچنین اشتغالزایی در منطقه را به همراه دارد.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: دستگاه‌های اجرایی شادگان باید اولویت استخدام را به نیروهای بومی این منطقه اختصاص دهند.

حجت الاسلام مجید ناصری‌نژاد اظهار داشت: شهرستان شادگان نباید به فرصتی برای اشتغال نیروهای غیربومی تبدیل شود زیرا اولویت استفاده از ظرفیت‌های موجود در شهرستان با نیروهای بومی است.

وی با اشاره به طرح‌های صنعتی و تولیدی در دست اجرای شادگان گفت: چه در مرحله اجرا و ساخت و چه پس از آن و در مرحله بهره‌برداری و فعالیت، جذب نیروی بومی باید در اولویت قرار داشته باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار