استاندار خوزستان مطرح کرد: 
استاندار خوزستان با اشاره به لزوم خرید نردبان آتش‌نشانی مناسب برای اهواز گفت: با وجود نیاز شهر اهواز به نردبان با توجه به پروژه‌های بلندمرتبه‌ای که ‌در حال ساخت است، در خصوص تهیه نردبان با نوسانات نرخ ارز مواجه شدیم و امکان خرید آن میسر نشد.
کد خبر: ۹۳۱۳۰۸
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳ 11 January 2021

استاندار خوزستان با اشاره به لزوم خرید نردبان آتش‌نشانی مناسب برای اهواز گفت: با وجود نیاز شهر اهواز به نردبان با توجه به پروژه‌های بلندمرتبه‌ای که ‌در حال ساخت است، در خصوص تهیه نردبان با نوسانات نرخ ارز مواجه شدیم و امکان خرید آن میسر نشد.

غلامرضا شریعتی در آیین رونمایی از ۵٠ خودروی سنگین و سبک و تجهیزات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز که یکشنبه شب برگزار شد، اظهار کرد: توسعه، پیشرفت و آبادانی در یک جامعه با بالا رفتن استانداردهای زندگی رقم می‌خورد تا رفاه در جامعه فراهم شود.

وی افزود: استانداردهای زندگی در یک جامعه باید متناسب با شرایط توسعه یافته باشد که یکی از این استانداردها در خصوص تجهیزات سازمان آتش‌نشانی است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: داشتن استانداردهای لازم، برای حفظ ایمنی در حادثه است. هر چقدر سیستم آتش‌نشانی، امنیتی، انتظامی، سلامت و درمان، مجهز و به روزتر باشند، استانداردهای زندگی در جامعه بالاتر و جامعه از رفاه بیشتری برخوردار است.

شریعتی با بیان اینکه در پروتکل‌ها و مصوبات جهانی برای این سیستم‌ها ارزش قائل شده‌اند، عنوان کرد: یک سیستم آتش‌نشانی در زمان معینی خود را به محل حادثه می‌رساند و یک سیستم اورژانس نیز در یک زمان معین باید خود را به بیمار اورژانسی برساند و همه این‌ها تعریف‌شده و مشخص هستند و نشان‌دهنده استانداردها در این زمینه‌اند.

وی با بیان اینکه توزیع این سیستم در قسمت‌های مختلف شهر و باید متناسب با معیارهای مناسب باشد، گفت: این معیارهای سرعت عمل در عملیات، احتمال نجات جان فرد را بیشتر و بهتر می‌کند و به این دلیل است که برای شهرهای مختلف مشخصه‌ها، زمان‌ها و دستورالعمل‌های خاصی پیش‌بینی شده و متناسب با شرایط، تعریف شده است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: هر چقدر این سیستم، امکانات و فضای فیزیکی آن را مجهز کنیم، به تبع آن عملکرد متناسب با پروتکل‌ها و استانداردها نیز بیشتر خواهد شد و هر چه در این زمینه غفلت و کوتاهی کنیم، این استانداردها کمتر رعایت خواهند شد.

وی با اشاره به نیاز جامعه به تجهیزات سازمان آتش‌نشانی افزود: ممکن است به صورت عامیانه این فکر تلقی شود که در طول سال چه میزان از این امکانات و تجهیزات استفاده می‌شود که این همه هزینه کنیم؟ باید توجه داشت که ممکن است در جامعه‌ای استانداردها رعایت شود و در همه امور به این تجهیزات کمتر نیاز باشد اما در شرایط بحران، به این امکانات به صورت حیاتی و موثر نیاز است.

شریعتی گفت: این تجهیزات باعث نجات جان انسان‌های زیادی می‌شود زیرا در دنیای امروزی آپارتمان‌نشینی و طبقات بیشتر است و افراد زیادی به صورت جمعی در یک فضا زندگی می‌کنند.

وی با اشاره به عملکرد آتش‌نشانان در بحران‌های اخیر خاطرنشان کرد: در شرایط مختلف و در بحث کرونا و آبگرفتگی‌ها، سازمان آتش‌نشانی با هماهنگی شهرداری در همه صحنه‌ها حضور فعال داشته و در همه امور پیش‌قدم و پیشگام بوده است و در سایر موارد مربوطه نیز بر همین منوال بوده است.

استاندار خوزستان با تقدیر از پرسنل سازمان آتش‌نشانی و شهرداری اهواز، بیان کرد: در خصوص کار ارزنده‌ای که دوستان ما در شهرداری، شورای شهر و مدیریت سازمان آتش‌نشانی، برای تجهیز مراکز آتش‌نشانی و حمایت گسترده از آن، با تلاش شبانه‌روزی انجام می‌دهند، صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم. سازمان آتش‌نشانی، شایستگی خود را در دوران مختلف نشان داده است.

وی با اشاره به لزوم خرید نردبان آتش‌نشانی مناسب برای اهواز افزود: با وجود نیاز شهر اهواز به نردبان با توجه به پروژه‌های بلندمرتبه‌ای که ‌در حال ساخت است، در خصوص تهیه نردبان با نوسانات نرخ ارز مواجه شدیم و امکان خرید آن میسر نشد.

شریعتی گفت: خرید نردبان برای سازمان آتش‌نشانی کلانشهر اهواز لازم و ضروری است و همه ما باید همت کنیم که این وسیله مهم را تهیه کنیم که زمان استاندارد را برای ایمنی شهروندان اهوازی بهبود ببخشیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار