مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از پلمپ ۷۵ کارگاه به علت شرایط خطرناک محیط کار و عدم توجه به تذکرات بازرسان کار در استان خوزستان خبر داد.
کد خبر: ۹۲۸۸۹۰
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸ 02 January 2021

تابناک خوزستان:
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از پلمپ ۷۵ کارگاه به علت شرایط خطرناک محیط کار و عدم توجه به تذکرات بازرسان کار در استان خوزستان خبر داد.
ارسلان غمگین با اعلام خبر تعطیلی کارگاه های ناایمن در خوزستان، اظهار کرد: به منظور اجرای ماده ۱۰۵ قانون کار و در جهت صیانت از نیروی کار و حفظ سلامت و ایمنی کارگران، از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا کنون، تعداد ۷۵ کارگاه ناایمن را پس از البته تذکرات روال در خوزستان توسط بازرسان کار شناسایی و با دستور مقام قضایی تا رفع نواقص و تذکرات داده شده پلمپ شدند.

وی افزود: در مسیر اجرای این ماده قانونی هیچگونه مسامحه ای با کارفرمایانی که آیین نامه های ایمنی و حفاظت فنی را رعایت نکرده اند و جان کارگران را به خطر می اندازند صورت نمی گیرد.

غمگین تصریح کرد: ابلاغ جدید ریاست قوه قضاییه از سوی اداره کل بازرسی به استانها ارسال شد و این دستورالعمل به تمامی بازرسان کار استان و ادارات اجرایی در جهت صیانت از نیروی کار ابلاغ شده و برهمین اساس بازرسان کار با جدیت بیشتری در بازرسی های خود با کارگاه های خاطی برابر مقررات برخورد قاطع خواهند کرد.

وی به کارفرمایان توصیه کرد: نسبت به ایمن سازی محیط کارگاه های خود که کارگران در آن مشغول هستند اقدام کنند، درغیراینصورت بنا به ماده ۱۰۵ قانون کار و ماده ۶ دستورالعمل جدید ریاست قوه قضاییه با این کارفرمایان و کارگاه ها برخورد سریع و قاطع صورت خواهد گرفت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار