کد خبر: ۹۱۰۲۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶ 18 October 2020

استاندار خوزستان از افزایش میزان بزرگراه‌های استان خوزستان تا سال آینده با چهارخطه شدن دو محور استان خبر داد.

غلامرضا شریعتی در نشست کمیسیون ایمنی راه‌های خوزستان که امروز (۲۷ مهرماه) برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه در ۶ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل شرایط بهتری از نظر تعداد تصادفات و موارد جرحی و فوتی داشته‌ایم.

به گزارش ایسنا، به نقل از استانداری خوزستان، وی افزود: این کاهش‌ها در تلفات و موارد جرحی نشان‌دهنده توجه بیشتر مردم در رعایت مقررات و همچنین کار شبانه‌روزی و حضور پیشگیرانه پلیس راه و اهتمام اورژانس برای کاهش آمار فوتی‌ها است.

شریعتی گفت: همچنین تلاش اداره‌کل راهداری در زمینه نصب علائم پیشگیرانه و ایمنی در جاده‌ها و کار بی وقفه‌ای که در این زمینه انجام شده و نیز کارهایی که در بخش بهسازی و ترمیم جاده‌ها و استفاده از وسایل ایمنی همچون گاردریل‌ها و نیوجرسی صورت گرفته است، در این موفقیت تاثیرگذار بوده است.

استاندار خوزستان افزود: همچنین اداره‌کل راه و شهرسازی و شرکت زیرساخت در توسعه راه‌های استان خوزستان نقش ویژه‌ای ایفا کردند و تا سال آینده با چهار خطه شدن محور رامهرمز تا خیرآباد و همچنین مسیر غیزانه تا ایذه میزان بزرگراه‌های استان افزایش چشمگیر پیدا می‌کند.

وی گفت: این وضعیت برای ما نویدبخش و دلگرم‌کننده است. حوزه معاونت عمرانی استانداری و دفتر فنی و حمل و نقل و ترافیک نیز سیاستگذاری و برنامه‌ریزی خوبی داشتند که قابل تقدیر است.

استاندار خوزستان بیان کرد: البته این آمار مربوط به پیش از اربعین است و ما در کاهش فوتی‌ها در جاده‌های روستایی در کشور رتبه اول را به دست آوردیم و در آمار مجروحین در جاده‌های روستایی نیز رتبه سوم در سطح کشور را به دست آوردیم.

شریعتی گفت: البته آمار تصادفات موتورسیکلت افزایش پیدا کرده است و این زنگ خطری برای ما به شمار می‌رود. از عوامل آن هم عدم فرهنگ‌سازی و بعضا تردد موتورسیکلت‌های فرسوده یا فاقد چراغ سالم است که باید در این زمینه سخت‌گیری لازم انجام شود.

وی افزود: البته به دلیل افزایش سه برابری کشت تابستانه، افزایش تردد روستاییان را داشته‌ایم و از این رو احتمال تصادف هم افزایش می‌یابد و لازم است در راه‌های روستایی سخت‌گیری در رعایت قوانین بیشتر شود و کنترل‌ها افزایش یابد.

استاندار خوزستان گفت: امیدواریم آمار استان در نیمه دوم سال بهتر شود و شاهد افزایش ایمنی مسافران در خوزستان باشیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار